آیا طبق گفته‌های نوستراداموس جنگ جهانی سوم در سال ۲۰۱۷ اتفاق می‌افتد؟

آیا طبق گفته‌های نوستراداموس جنگ جهانی سوم در سال ۲۰۱۷ اتفاق می‌افتد؟

1338
0
اشتراک‌گذاری

در یکی از رباعیات معروف نوستراداموس، پیش‌گوی فرانسوی اینچنین آمده است: “دو حمله رخ می دهد و دو شکست به وقوع می پیوندد و شرق غرب را ضعیف خواهد کرد. بعد از نبردهای بسیار و کشتارهای وحشیانه، جهان جای کوچکی خواهد شد. مردم در آن زمان در آسمآن‌ها پرواز خواهند کرد.”

در طول قرن‌ها پیش‌بینی‌های نوستراداموس بسیاری از مردم جهان را شگفت‌زده کرده است. بسیاری از کسانی که به او باور دارند و حتی ناباروران به او از قدرت پیش‌گویی او در شگفت هستند. نوستراداموس در سال ۱۵۰۳ میلادی در فرانسه به دنیا آمد. او فیزیک‌دان، اخترشناس و یک پیش‌گو بود و پیش‌گویی‌های خود را در قالب اشعار رباعی و در کتابی منتشر کرده است.

او ظهور هیتلر، حوادث یازدهم سپتامبر، جنگ جهانی اول و دوم، فرود بر ماه و حتی ترور جان اف کندی را نیز پیش‌بینی کرده بود. او درباره‌ی بمب اتم گفت است: “غبارهای سنگین، که بر فراز شهی گسترده می‌شود و نابودی کامل.”

او درباره‌ی مرگ هنری دوم نیز این‌گونه گفته است: “شیر جوان توسط شیر پیر نابود خواهد شد. آن‌ها یک نبرد خواهند داشت و شیر جوان در قفس طلایی خواهد مرد. مرگ تو دردناک خواهد بود.” پیش‌گویی‌های او درباره ناپلئون و نحوه‌ی به قدرت رسیدنش نیز به حقیقت پیوسته است. اما مهم‌ترین پیش‌گویی او آغاز جنگ جهانی سوم در سال ۲۰۱۷ است. نوستراداموس معتقد است که پس از ظهور سومین ضد مسیح یک جنگ بیست‌وهفت‌ساله بین دو ابرقدرت رخ خواهد داد که جهان را تا مرز نابودی پیش خواهد برد.

نوستراداموس ظهور دونالد ترامپ را نیز پیش‌بینی کرده است و می‌گوید: ” نواهای غلط ترومپت قوانین بیزانت و جهان را تغییر خواهد داد. مردی از مصر جهان را تغییر خواهد داد.” مورخان بر این باوراند که منظور از ترومپت همان دونالد ترامپ است. نوستراداموس می‌گوید که جنگ پیش رو دنیای غرب را ضعیف خواهد کرد. او در پیشگویی‌هایش از نابودی شهرهای لندن و توسکانی نیز سخن به میان میاورد.

اما تا چه حد این پیشگویی‌ها درست باید منتظر ماند و دید. پروفسور ژان کلود پپر از دانشگاه پاریس معتقد است که پیشگویی‌های او درست ولی تمامی آن‌ها به وقع پیوسته‌اند. نظر شما چیست؟ آیا جنگ جهانی سوم به‌زودی رخ خواهد داد؟

بدون نظر

ارسال یک نظر

هجده + 14 =