حقایقی جالب در مورد هنری مور مجسمه ساز بزرگ انگلیسی

حقایقی جالب در مورد هنری مور مجسمه ساز بزرگ انگلیسی

447
0
اشتراک‌گذاری

هنری مور مجسمه‌ساز و هنرمند بزرگ انگلیسی در تاریخ سی‌ام ماه جولای سال ۱۸۹۸ میلادی در منطقه کسل فورد انگلستان به دنیا آمد. او بیشتر به خاطر ساختن مجسمه‌های بزرگ برنزی مشهور است.

در تصاویر او معمولاً از فضاهای انتزاعی استفاده می‌شود و به بیان مسائل مختلف انسانی می‌پردازد. امروزه شما می‌توانید مجسمه‌های او را در سرتاسر جهان مشاهده کنید. هنری مور زمانی که تنها یازده سال داشت تصمیم گرفت که یک مجسمه‌ساز شود. هنری مور در جنگ جهانی اول نیز شرکت داشت و درنبرد کامباری به‌شدت مجروح شد.

او در دانشگاه هنرهای زیبای لیدز درس خواند. هنری مور در آنجا با باربارا هپورث آشنا شد که او نیز بعدها به یک مجسمه‌ساز بزرگ تبدیل شد. هنری مور مدتی بعد برای تحصیلاتی تکمیلی وارد دانشگاه سلطنتی لندن شد. او در سال ۱۹۲۳ سفرهایی را به فرانسه و ایتالیا داشت تا بتواند آثار میکلانژ را از نزدیک ببیند و درباره آن‌ها مطالعاتی را انجام دهد.

با شروع جنگ جهانی دوم او نیز وارد نبردهای جنگ شد و خودش را به‌عنوان یک هنرمند جنگی مطرح کرد. او نقاشی‌هایی را کشید که وضعیت مردم لندن در آن زمان و در تونل‌های زیرزمینی را نشان می‌داد.

هنری مور با ساختن مجسمه‌هایی برای شرکت‌های بزرگ و اشخاص معروف به ثروت هنگفتی رسید. آثار هنری مور را می‌توانید در گالری لردهای عالی‌رتبه شهر لندن مشاهده کنید. او سازمان خیریه هنری مور را برای کمک به افراد نیازمند راه‌اندازی کرد. این سازمان وظیفه کمک به افرادی را دارد که توانایی مالی برای تحصیل در رشته هنر را ندارند. سرانجام هنری مور در تاریخ سی و یکم ماه جولای ۱۹۸۶ و در سن ۸۸ سالگی از دنیا رفت.

بدون نظر

ارسال یک نظر

8 − 6 =