رومی‌های باستان چگونه حمام می‌گرفتند؟

رومی‌های باستان چگونه حمام می‌گرفتند؟

1175
0
اشتراک‌گذاری

شستشو و نظافت یکی از امورات بسیار ضروری زندگی رومی‌ها به شمار می‌رفت. در روم باستان حمام‌های عمومی در سرتاسر قلمرو آن‌ها گسترده شد و حتی بسیاری از ثروتمندان رومی برای خودشان حمام شخصی داشتند.

برای رومی‌ها حمام یک مسئله شخصی به‌حساب نمی‌رفت. آن‌ها در حمام فقط به مسئله تمیزی و نظافت نمی‌پرداختند. حمام‌های عمومی رومی‌ها مانند استخرها و جکوزی‌های امروزی بودند و شما می‌توانستید در آن استحمام و حتی ورزش کنید. بیشتر مردان و زنان رومی هرروز به حمام می‌رفتند. زن‌ها معمولاً صبح هنگام و مردهای رومی عصرها و بعد از کارشان به حمام می‌رفتند.

رومی‌ها قبل از استحمام بدنشان را با روغن ماساژ می‌دادند. مردان عادت داشتند قبل از حمام ورزش‌هایی همانند شنا، وزنه‌برداری، شمشیری بازی و نوعی از توپ‌بازی را انجام دهند. پس از اتمام بازی‌ها آن‌ها بدنشان را با نوع دیگری از روغن تمییز می‌کردند و سپس وارد حمام می‌شدند. رومی‌ها سه اتاق برای حمام داشتند. اتاق گرم، اتاق خیلی گرم و اتاق آب سرد که به ترتیب انجام می‌شد.

در کنار حمام‌های رومی باغ‌های زیبایی ساخته می‌شد و رومی‌ها بعد از استحمام در این باغ‌ها قدم می‌زدند و یا یک نوشیدنی خنک می‌نوشیدند. برخی نیز عادت داشتند کتاب بخوانند. حمام‌های رومی بسیار زیبا و شکیل طراحی می‌شد. در بیشتر قسمت‌های حمام از تابلوهای نقاشی استفاده می‌شده است. رومی‌ها از یک سیستم گرمایشی پیشرفته باری گرم کردن کف حمام‌هایشان استفاده می‌کردند. در حمام رومی‌های توالت‌هایی نیز وجود داشتند که آن‌ها می‌توانستند از آن استفاده کنند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

3 × 1 =