با ویلیام بلیک شاعر بزرگ قرن هجدهم میلادی آشنا شوید

با ویلیام بلیک شاعر بزرگ قرن هجدهم میلادی آشنا شوید

1022
0
اشتراک‌گذاری

ویلیام بلیک شاعر و نقاش بزرگ انگلیسی و یکی از تأثیرگذارترین چهره‌های دوران ادبیات عاشقانه است. او در لیست صدنفره‌ی بسیار معروف برایتون، جایگاه سی و هشتم را دارد.

در زمان حیاتش بیشتر مردم فکر می‌کردند که او فردی دیوانه است. ویلیام بلیک بعد از مرگش مورد تحسین و تقدیر قرار گرفت. ویلیام بلیک در سال ۱۷۵۷ میلادی در شهر لندن کشور انگلستان به دنیا آمد و در سال ۱۸۲۷ میلادی از دنیا رفت. او در ده‌سالگی مدرسه را ترک کرد و در خانه آموزش‌هایش را دنبال کرد. در همان زمان نیز دوره‌های آموزشی نقاشی را می‌گذراند.

ویلیام بلیک در سال ۱۷۷۹ میلادی به عضویت آکادمی سلطنتی بریتانیا درآمد. او در آنجا مجبور شد هزینه‌های خودش را پرداخت کند. اولین کتاب شعر او در سال ۱۷۸۳ میلادی منتشر شد. بلیک با زنی ازدواج کرد که نمی‌توانست بخواند و بنویسد و او مجبور شد تا زمان زیادی را صرف آموزش او کند. گواهی ازدواج او هنوز هم در کلیسای جنوبی شهر لندن موجود است.

او در برخی ا کتاب‌هایش به داستان ازدواج خودش اشاره می‌کند. او از ازدواج خودش به‌عنوان ازدواج بهشت و جهنم یاد می‌کند. نوشته‌های او تأثیر زیادی بر روی گره راک دورز گذاشته است.

ویلیام بلیک مقدمه ای را بر کتاب کمدی الهی دانته نوشته بود ولی متأسفانه قبل از کامل شدن کتابش از دنیا رفت. بهترین اثر ویلیام بلیک اورشلیم است که در سال ۱۸۰۴ میلادی به رشته تحریر درآمد. بلیک در سال‌های آخر عمرش بسیار فقیر شده بود. او در سن ۶۹ سالگی از دنیا رفت و در لندن و بدون هیچ مراسم مذهبی‌ای به خاک سپرده شد. امروزه مقبره او به یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر لندن تبدیل‌شده است.

بدون نظر

ارسال یک نظر

پنج × دو =