هواپیماربای مست؛ مردی که در خیابان‌های منهتن فرود آمد

هواپیماربای مست؛ مردی که در خیابان‌های منهتن فرود آمد

549
0
اشتراک‌گذاری

در سال ۱۹۵۶ میلادی اتفاق عجیبی در شهر نیویورک آمریکا اتفاق افتاد. مردی به نام توماس فیتزپاتریک هواپیمای کوچکی را از یک از فرودگاه‌های نیوجرسی می‌دزدد و آن را در خیابان‌های باریک منهتن نیویورک فرود می‌آورد. او این کار را زمانی که مست بود انجام داد. دو سال بعد نیز او همین کار را مجدد انجام داد به خاطر اینکه دوستش حرف او را باور نکرده بود.

در سرتاسر جهان فرودهای شگفت‌آور زیادی انجام‌شده است که بیشتر آن‌ها را خلبانان باتجربه و ماهر انجام داده‌اند. برای مثال خلبانی در سال ۲۰۰۹ میلادی، هواپیمایی را از فراز هادسون عبور داد و جان صدها تن را نجات داد و از وقوع یک فاجعه جلوگیری کرد.

اما در سال ۱۹۵۶ میلادی مردی با یک دلیل مسخره و درجایی بسیار متفاوت هواپیمایی را فرود آورد. توماس فیتزپاتریک در بار شهر منهتن مشغول نوشیدن مشروب بود که با یکی از دوستانش شرط می‌بندد که می‌تواند از نیوجرسی و در کمتر از پانزده دقیقه به نیویورک برسد و دوستش به توماس می‌گوید که او نمی‌تواند. توماس نیز از مدرسه خلبانی هواپیمایی نیوجرسی، یک هواپیمای یک موتورمی دزد و در خیابان سن نیکولاس منهتن فرود می‌آید.

توماس به طرز معجزه‌آسایی بر روی خیابان باریک آن منطقه فرود می‌آید. بعد از فرود او دستگیر می‌شود و به اتهام هواپیماربایی مدتی را در زندان می‌ماند. او دو سال بعد نیز در شرط‌بندی دیگری با دوستش بار دیگر هواپیمایی را می دزد و در همین خیابان فرود می‌آید. اوبار دوم نیز به اتهام هواپیماربایی و اعمال خلاف قانون دستگیرشده و به زندان با اعمال شاقِ محکوم می‌شود.

بدون نظر

ارسال یک نظر

2 × 2 =