جدال با مرگ: خلبانی که از سقوط ۵۰۰۰ متری زنده ماند

جدال با مرگ: خلبانی که از سقوط ۵۰۰۰ متری زنده ماند

1007
0
اشتراک‌گذاری

نیکولاس آلکامید، یک حلبان جنگ در طول جنگ جهانی دوم از ارتفاع ۵۰۰۰ متری از سطح زمین و بدون چتر نجات به سمت زمین پرید و جان سالم به دربرد. او خلبان نوعی از هواپیما به نام لانکاستر بود.

نیکولاس آلکامید یک از افسران دوران جنگ جهانی دوم بود. در طول یک مأموریت، او وظیفه داشت تا با تیربار هواپیما به سمت دشمن شلیک کند. اما همه‌چیز آن‌طور که او می‌خواست پیش نرفت. یک هواپیمای آلمانی به سمت او شلیک کرد و هواپیمای او به‌شدت دچار آسیب شد. اوضاع برای نیکولاس آلکامید بسیار بد بود و هرلحظه خطر آتش گرفتن هواپیما وجود داشت. جهنم در پیش رو بود و از شانس بد نیکولاس آلکامید، هواپیمایش دچار آتش‌سوزی بسیار بدی شد. او شنید که خلبان اصلی هواپیما به همه سرنشینان فرمان پرش را داد.

تصویری از نیکولاس آلکامید

او نیز چتر نجات را تنش کرد که از هواپیما به سمت زمین بپرد ولی متوجه که شعله‌های آتش چتر نجات او را از بین برده‌اند. او متوجه شد که یا باید در هواپیما بماند و بسوزد و یا اینکه از درون هواپیما به پایین بپرد و یک مرگ سریع را تجربه کند.

نیکولاس آلکامید درجایی گفته بود: “من متوجه شدم که اینجا آخرین مرحله از زندگی من است و به‌زودی خواهم مرد. اما سؤال اصلی این بود که آیا در آتش بمیرم با در سقوط. من تصمیم گرفتم که از هواپیما به بیرون بپرم.”

او از ارتفاع ۵۰۰۰ متری به پایین پرید. او به طرز معجزه‌آسایی زنده ماند و تنها یکی از پاهایش پیچ خورد. او به یک درخت صنوبر برخورد کرده بود که با برفی نرم پوشیده شده بود و همین برف نرم جان او را نجات داد. نیکولاس آلکامید، پس از سقوط مدتی را بی‌هوش بود. سپس با دمیدن در سوتی که به همراهش بود توانست نجات پیدا کند. از شانس بد او، آلمان‌ها او را اسیر گرفتند و کسی حرف های او را باور نمی‌کرد. بعد از مدتی او را به کمپ زندیان منتقل کردند و پس از پایان جنگ نیز او راهی منزلش شد و با معشوقه‌اش به نام نیکی ازدواج کرد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

یک × چهار =