گلادیاتورهای گیاه خوار

گلادیاتورهای گیاه خوار

957
0
اشتراک‌گذاری

بیشتر گلادیاتورهای زمان باستان گیاه‌خوار بودند. شاید این جمله کمی برایتان عجیب باشد اما درست خوانده‌اید بیشتر جنگ‌آوران دوران باستان ازجمله گلادیاتورها گیاه‌خوار بودند اما نه به خاطر دلایلی که شما فکر می‌کنید.

گلادیاتورها در زمانهای باستان جنگجویانی بسیار دلاور و شجاع بودند و چاره‌ای جز نبرد نداشتند. آن‌ها یا باید می‌جنگیدند و یا می‌مردند. مورخان امروزه زوایای مختلفی از زندگی آن‌ها را بررسی کرده و به نتایج شگفت‌انگیزی رسیده‌اند. اگر از شما بپرسند که یک گلادیاتور معمولاً چه غذایی می‌خورد قطعاً در ذهن شما گوشت تداعی می‌کند. اما در حقیقت این دلاوران دوران باستان رژیم غذایی بسیار سالمی داشتند.

اکثر آن‌ها یا گیاهخوار بودند و یا از انواع و اقسام میوه‌ها در رژیم غذایی‌شان استفاده می‌کردند. موادی ماند لوبیا، غلات، گردو و انواع میوه خشک‌شده. آن‌ها از یک نوشیدنی مخصوص به خود که از برگ خشک‌شده درخت بلوط و یک نوع خاصی از سرکه بود استفاده می‌کردند. این نوشیدنی‌ها معمولاً بعد از تمرینات ورزیش استفاده می‌شد و سلامت استخوان‌ها را تضمین می‌کرد.

مورخان باور دارند که گلادیاتورها از رژیم غذایی بدون گوشت استفاده می‌کردند. آن‌ها از بسیاری از ورزشکاران امروزی درشت‌تر بودند. برای اولین بار مورخان آلمانی مطالعاتی را بر روی نوع زندگی و تغذیه گلادیاتورها انجام دادند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

پنج × 1 =