پرواز اتیوپی: پر مسافرترین پرواز تاریخ جهان

پرواز اتیوپی: پر مسافرترین پرواز تاریخ جهان

948
0
اشتراک‌گذاری

پر مسافرترین پرواز تاریخ جهان در سال ۱۹۹۱ اتفاق افتاد. زمانی که ۱۰۸۶ فرد یهودی اتیوپیایی سوار بر هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ شدند و به شهر اورشلیم منتقل شدند.

این پرواز، بزرگ‌ترین پرواز تاریخ جهان لقب گرفت. در این پرواز دو کودک در هواپیما به دنیا آمدند. در سال ۱۹۹۱ کشور اتیوپی دچار شورشی بزرگ شد و یاغیان اویتران و تیگران قصد داشتند دولت را سرنگون کنند.

سازمان‌های یهودی از سرتاسر جهان‌، نگرانی خود را نسبت به یهودیان این کشور ابراز کردند. رژیم غاصب صهیونیستی که خودش را تنها دولت خود خوانده یهود می‌داند، تصمیم به نجات یهودیان کشور اتیوپی می‌گیرد. آن‌ها نام عملیات نجات یهودیان را عملیات “حضرت سلیمان” گذاشتند. آن‌ها ۳۶ فروند هواپیما را به سمت کشور اتیوپی فرستادند.

این هواپیماها توانستند در کمتر از ۳۶ ساعت بیش از ۱۴۳۲۵ یهودی را از اتیوپی به اسرائیل منتقل کنند. در این عملیات که با یک هواپیمای بوئینگ غول‌پیکر ۷۴۷ انجام شد ۱۸۸ مسافر به اسرائیل منتقل شدند. قبل از این نیز دولت رژیم صهیونیستی عملیاتی را در سال ۱۹۸۴ میلادی انجام داد و تعداد کمتری از یهودیان را به اسرائیل منتقل کرد. سال‌هاست که دولت اسرائیل سعی در گردآوری تمام یهودیان جهان در سرزمین مقدس دارد. آن‌ها سعی در بازسازی معبد سلیمان دارند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

11 + 12 =