چینگ شی: فاحشه‌ای که ارتش دزدان دریایی را فرماندهی می‌کرد

چینگ شی: فاحشه‌ای که ارتش دزدان دریایی را فرماندهی می‌کرد

1593
0
اشتراک‌گذاری

چینگ شی، زمانی که تنها یک فاحشه بود توانست به یکی از قدرتمندترین زنان روزگار خودش تبدیل شود. او در صده ی ۱۸۰۰ میلادی، رهبری بزرگ‌ترین گروه دزدان دریایی در چین را بر عهده داشت.

شاید باورش برایتان سخت باشد اما قدرتمندترین زن دزد دریایی در کل تاریخ و کسی به او لقب مادر دزدان دریایی را داده بودند، یک فاحشه بود. چینگ شی در سال ۱۷۷۵ در کشور چین به دنیا آمد. او بعد از رسیدن به سن بزرگ‌سالی، به‌عنوان یک روسپی مشغول به کار شد و سپس به گروه دزدان دریایی پرچم سرخ که در آن دوران یکی از بزرگ‌ترین گروه‌های دزدان دریایی در کل جهان بود پیوست.

بانو چینگ در ابتدا زندگی‌اش را مانند زندگی بسیاری از زنان آن دوران شروع کرد. او ازدواج کرد و مردی که شوهر لو بود یکی از اعضای شجاع و قدرتمند گروه پرچم سرخ بود. از او دلاوری‌های زیادی مشاهده‌شده بود.

بعد از مرگ ناگهانی همسر چینگ شی، او به ناگاه قدرت دزدان دریایی را به دست گرفت و فرماندهی بیش از ۷۰۰۰۰ دزد دریایی بی‌باک شد. گفته می‌شود چینگ شی، تمامی مردانش را جمع کرد و به آن‌ها گفت شما تحت فرماندهی یک مرد می‌توانستید فرار کنید ولی به او وفادار ماندید، حالا ببینم تحت فرماندهی یک زن شجاع چگونه عمل می‌کنید و آیا به او وفادار می‌مانید؟

او به‌مانند همسرش یک رهبر تمام‌عیار بود. او بعدازاینکه رهبری گروه پرچم سرخ را به عهده گرفت، بار دیگر ازدواج کرد. او همسر دومش را به‌عنوان دست راستش انتخاب کرد. چانگ فائو، همسر دوم بانو چینگ شی، به‌عنوان کاپیتان ناوگان ملکه‌ی دزدان دریایی انتخاب شد. همسر چینگ شی فردی بی‌سواد و درس نخوانده بود و این باعث می‌شد همسرش بر او قدرت داشته باشد.

درست است که چانگ فائو کاپیتان ناوگان بود ولی تمام دستورات همسرش را موبه‌مو اجرا می‌کرد. او قوانین سختی را بر روی نیروهایش اعمال می‌کرد. اگر کسی از دستورات بانو چینگ شی‌ سرپیچی می‌کرد سرش را می‌بریدند. در ناوگان او زنان بسیاری مشغول به کار بودند. اگر فردی به زنان تحت امر تجاوز می‌کرد، مجازات او مرگ بود. رهبری چینگ شی باعث شد که گروه دزدان دریایی او به یکی از قوی‌ترین و بزرگ‌ترین گروه‌های دزد دریایی آن دوران تبدیل شود. گروهی که هیچ‌چیز آن را متوقف نمی‌کرد.

قدرت روزافزون چینگ شی دولت چین و پرتقال را بسیار نگران کرده بود. دولت چین با استفاده از قایقی‌هایی که به قایق خودکشی معروف بود سعی کرد ناوگان چینگ شی را نابود کند. قایق‌های خودکشی توسط مواد انفجاری پر می‌شد و آن‌ها را به سمت کشتی‌های چینگ شی هدایت می‌کردند. پس از حملات بسیار دولت چین به چینگ شی، وی تصمیم گرفت که از دزدی‌هایش کمی بکاهد. دولت نیز قبول کرد تمامی جایزه‌هایی را که برای دستگیری بود گذاشته بود، لغو کند. چینگ شی از آن به بعد زندگی آرامی را سپری کرد. او بسیار ثروتمند شده بود و در سال ۱۸۴۴ میلادی و زمانی که تنها ۶۹ سال داشت درگشت.

بدون نظر

ارسال یک نظر

پنج × 2 =