حقایقی در مورد خالق کتاب هری پاتر، جی کی رولینگ

حقایقی در مورد خالق کتاب هری پاتر، جی کی رولینگ

2182
0
اشتراک‌گذاری

جی کی رولینگ در حقیقت نام کتابی این نویسنده بزرگ است. نام اصلی و واقعی او جوآن رولینگ است. او در سی و یکم ماه جولای سال ۱۹۶۵ میلادی به دنیا آمد. زادگاه او شهر گولسترشایر واقع در کشور انگلستان است. مادر او آنه نام داشت و یک دو رگه‌ی اهل فرانسه و اسکاتلند بود. پدر او پیتر، یک مهندس و اهل کشور انگلستان بود. جی کی رولینگ یک خواهر جوان به نام داین داشت.

او در کودکی به مدرسه سن مایکل رفته بود. ای مدرسه توسط ویلیام ولبرگر بنیان‌گذاری شده بود. جی کی رولینگ شخصیت دابلدور، مدیر مدرسه هاگوارتز را از مدیر این مدرسه به نام آلفرد دان الهام گرفته است. جی کی رولینگ از دوران کودکی شروع به نوشتن داستان کرده بود و در بیشتر این داستان‌ها از خرگوش به‌عنوان یکی از شخصیت‌ها استفاده می‌کرد.

او به جسیکا فورد علاقه‌ی بسیاری داشت و در نوجوانی تمامی کتاب‌های او را خوانده بود. او دوران نوجوانی بسیار بدی داشت. جی کی رولینگ رابطه‌ی خوبی با پدرش نداشت و مادر او نیز بیشتر اوقات ناخوش بود. بهترین دوست او در نوجوانی‌شان هریس نام داشت که الهام‌بخش یکی از شخصیت‌های داستانش نیز بود. او در دانشگاه بر روی زبان‌های آلمانی و فرانسه نیز کار می‌کرد و آن‌ها را به‌خوبی صحبت می‌کرد. جی کی رولینگ در دانشگاه اسکتر ادبیات و زبان فرانسوی را خواند. در زمان دانشجویی، جی کی رولینگ توانست تمامی رمان‌ها و داستان‌های چارلز دیکنز را بخواند. او در سال ۱۹۸۶ میلادی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد.

در سال ۱۹۹۰ میلادی او در حال برگشتن از شهر منچستر به لندن بود که در قطار ایده‌ی اولیه داستان هری پاتر به ذهنش رسید. او زمانی که به خانه رسید، شروع به نوشتن داستان هری پاتر کرد. مادر جی کی رولینگ در سال ۱۹۹۰ از دنیا رفت و او همچنان در حال نوشتن اولین کتاب حری پاتر بود. سپس او به پرتقال مهاجرت گرد و به دانش آموزان دوران ابتدایی درس می‌داد. ا در سال ۱۹۹۲ با یک روزنامه‌نگار ازدواج کرد و از او یک دختر به نام جسیکا دارد. ازدواج آن‌ها زیاد دوام نیاورد و در سال ۱۹۹۳ از یکدیگر جدا شدند. جی کی رولینگ به ادینبرگ رفت تا در کنار خواهرش باشد.

جی کی رولینگ پس از بازگشت به انگلستان بسیار فقیر بود ولی تمام تمرکزش را بر روی تمام کردن داستانش گذاشت. او اکثر اوقات در کافه‌ای به نام کافه ادینبرگ و خانه فیل رمانش را می‌نوشت. در سال ۱۹۹۵ میلادی اولین رمان هری پاتر تمام شد. او کتابش را به ۱۲ ناشر داد ولی هیچ‌کدام آن را چاپ نکردند. انتشارات بولومزبری قبول کرد که کتاب او را چاپ کند. در مرحله اول تنها ۱۰۰۰ نسخه از این کتاب چاپ شد. فروش کتاب خارق‌العاده بود و او توانست با پول کتاب برای خودش یک‌خانه بخرد. این‌یک موفقیت بزرگ برای او بود.

جی کی رولینگ در امور خیریه بسیار فعال است و بخش عظیمی از ثروتش را صرف امور خیریه می‌کند. او ب سارا براون همسر نخست‌وزیر سابق بریتانیا دوست صمیمی است. او به جنگل علاقه‌ی بسیار زیادی دارد. جین آستن نویسنده موردعلاقه‌ی خانم جی کی رولینگ است.

بدون نظر

ارسال یک نظر

شانزده + پنج =