ونسان ون گوگ: حقایقی در مورد یکی از نوابغ نقاشی

ونسان ون گوگ: حقایقی در مورد یکی از نوابغ نقاشی

581
0
اشتراک‌گذاری

ونسان ون گوگ، نابغه‌ی نقاشی جهان در سی‌ام ماه مارس سال ۱۸۵۳ و در یک روستای زیبا و کوچک در کشور هلند به دنیا آمد. پدر او، تئودور، یک کشیک و مادرش آنا گرابنتس نام داشت. ونسان ون گوگ دو برادر به نام‌های تئو و کور و سه خواهر به نام‌های الیزابت، آنا و ویلمینا داشت. وی از کودکی علاقه‌ی زیادی به کشیدن نقاشی داشت.

ونسان ون گوگ از دوران ابتدایی تحت آموزش استادی به نام هایسمنز قرار گرفت. او استاد نقاشی از شهر پاریس فرانسه بود. هنرمند بزرگ بین سال‌های ۱۸۶۹ الی ۱۸۷۶ با عمویش که یک دلال هنری بود کار می‌کرد. او در همان زمان مسافرت‌هایی را به شهرهای پاریس و لندن داشت. بعد از مدتی، او به‌عنوان معلم در رامزگیت انگلستان مشغول به کار شد. ونسان ون گوگ زمانی که جوان بود فردی بسیار مذهبی بود. وی تصمیم داشت که یک پیشوای روحانی شود و حتی سفری را به بلژیک نیز داشت. او تا سال ۱۸۸۰ میلادی تمام اعتقادات مذهبی خودش را از دست داد.

او با توصیه برادرش کارهای هنری خودش را جدی‌تر گرفت و وارد آکادمی هنرهای زیبای شهر بروکسل بلژیک شد. از سال ۱۸۸۳ میلادی، شروع به کشیدن تابلوهای رنگ‌روغن کرد. در سال ۱۸۸۵ میلادی، او نخستین اثر فاخر خود به نام خورندگان سیب‌زمینی را تمام کرد.

از سال ۱۸۸۸ به بعد، او چند اثر فاخر دیگر را در فرانسه معرفی کرد. این اثرها کافه شب، دوازده گل آفتاب‌گردان، صندلی  ون گوگ و شب‌های پرستاره نام داشتند. در همان سال پائول گاگویین به فرانسه آمد تا  ون گوگ ملاقاتی را داشته باشد. گاگویین در همان سال تصویری از ون گوگ را نقاشی کرد. این دو هنرمند اغلب اوقات در مورد هنر بحث‌های شدیدی با یکدیگر داشتند. دریکی از این درگیری‌ها نزاع به‌قدری شدید شد که ون گوگ با تیغه ریش‌تراش قسمتی از کوش گاگویین را برید. برخی باور داشتند که او از یک بیماری روانی رنج می‌برد برد. او دچار توهم شده بود و فکر می‌کرد مردم می‌خواهند با سم او را بکشند. او به بیمارستان سن رمی رفت تا بتواند مشکلات روحی خودش را برطرف کند.

ون گوگ در دو اتاق زندگی می‌کرد. اتاق اول محل استراحت او بود و اتاق دوم محل کشیدن نقاشی‌هایش. او هفت روز هفته را نقاشی می‌کشید. ون سان ون گوگ در تاریخ ۲۹ام جولای سال ۱۸۹۰ از دنیا رفت. او در هنگام مرگ تنها ۳۹ سال داشت. طبق گفته‌های برادرش آخرین کلمات ون گوگ این بود: “و غمی که تا ابد می‌ماند.” او زندگی بسیار سختی داشت.

ون گوگ دز زمان حیاتش صدها نامه نوشت که بیشتر آن‌ها برادرش را مخاطب قرار می‌داد. در زمان حیاتش او فردی معروف و شناخته‌شده نبود و تنها توانست یکی از نقاشی‌هایش را بفروشد. بعد از مرگش آثار هنری او به قیمت میلیون‌ها دلار به فروش می‌رفت.

بدون نظر

ارسال یک نظر

7 − 4 =