حقایقی در مورد الکساندر فلمینگ، کاشف پنی‌سیلین

حقایقی در مورد الکساندر فلمینگ، کاشف پنی‌سیلین

904
0
اشتراک‌گذاری

الکساندر فلمینگ در منطقه لاکفیلد و آرشایر کشور اسکاتلند دیده به جهان گشود. او در تاریخ ششم ماه اوت سال ۱۸۸۱ میلادی به دنیا آمد. زمانی که تنها بیست سال داشت به انگلستان آمد و در بیمارستان مریم مقدس شهر لندن شروع به تحصیل در رشته پزشکی کرد. الکساندر فلمینگ برادری به نام تام داشت که او نیز یک پزشک ماهر بود.

او بعد از اتمام تحصیلاتش از دانشگاه پزشکی، به عضویت گروه تحقیق و پژوهش دانشگاه مریم مقدس درآمد. او در ابتدا دستیار دانشمندی به نام سر آلمورث رایت بود که او یک باکتری‌شناس معروف در آن دوران بود. در طول جنگ جهانی اول او به‌عنوان کاپیتان در قسمت بهداری ارتش سلطنتی بریتانیا خدمت کرد. وی به فرانسه اعزام شد و در آنجا به مداوای بیماران و مجروحان جنگی پرداخت.

او در فرانسه دید که بسیاری از سربازان براثر ابتلا به انواع عفونت‌ها جان خودشان را از دست می‌دهند. او متوجه شد که داروهای تزریقی به سربازان باکتری موجود در بدن آن‌ها را نمی‌کشد. او تلاش کرد که نوعی جدیدی از واکسن را کشف کند.

الکساندر فلمینگ در بیست و هشتم ماه سپتامبر سال ۱۹۲۸ میلادی و به‌طور تصادفی توانست پنی‌سیلین، اولین آنتی باکتری جهان را کشف کند. در سال ۱۹۲۸ فلمینگ کشف بزرگ خود را به انجام رساند. یکی از ظروف حاوی کشت باکتری «استافیلوکوک» در معرض هوا قرار گرفت که درنتیجه برخی قسمت‌های آن از کپک پوشیده شده. فلمینگ متوجه شد در آن قسمت‌هایی که درنتیجه برخی قسمت‌هایی که کپک نفوذ کرده است باکتری به‌کلی از بین رفته‌اند. او به این نتیجه رسید ماده‌ای که کپک تولید می‌کند پادزهر باکتری استافیلوکوک است.

او از داروی تازه کشف‌شده‌ی خودش در خلال جنگ جهانی دوم استفاده کرد و جان میلیون‌ها انسان را نجات داد. الکساندر فلمینگ در سال ۱۹۴۴ میلادی به درجه شوالیه رسید و از آن به بعد او را سر  الکساندر فلمینگ می‌نامند. وی در سال ۱۹۴۵ میلادی برنده جایزه نوبل شد. الکساندر فلمینگ در سال ۱۹۵۵ و براثر عارضه قلبی درگشتت. جسد او را در کلیسای سن پائول دفن کردند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

1 × 2 =