ملکه کلئوپاترا، آخرین فرعون مصر باستان

ملکه کلئوپاترا، آخرین فرعون مصر باستان

6739
2
اشتراک‌گذاری

ملکه کلئوپاترا، آخرین فرعون سرزمین بزرگ و پهناور دوران مصر باستان بود. نام واقعی او کلئوپاترای هفتم فیلوپاتور بود و در سال ۶۹ قبل از میلاد مسیح به دنیا آمده بود. او در سال ۳۰ بعد از میلاد نیز از دنیا رفت.

ملکه کلئوپاترا در اصل نژادی مراکشی و یونانی داشت. خانواده‌ی پس از حمله‌ی اسکندر مقدونی به سرزمینشان به مصر مهاجرت کردند. او بانویی بسیار زیرک بود و برخلاف خانواده‌اش زبان مصر باستانی را به‌خوبی یاد گرفت و کم‌کم توانست پله‌های ترقی را طی بکند. او توانست به رأس هرم قدرت در مصر باستان برسد و جایگاه خودش را به‌عنوان یک فرمانروا تثبیت کند.

او با فرمانروای روم باستان ژولیوس سزار رابطه داشت. ملکه کلئوپاترا برای ژولیوس سزار فرزند پسری به دنیا آورد که نام او را سزاریون گذاشتند. پیوند زناشویی با سزار روم بر قدرت ملکه کلئوپاترا افزود. از سال ۴۴ قبل از میلاد تا سال ۳۰ بعد از میلاد ملکه کلئوپاترا به همراه همسرش ژولیوس سزار بر مصر باستان حکومت کردند و سال‌های درخشان آن‌ها آغازشده بود.

ژولیوس سزار در سال ۴۴ بعد از میلاد و توسط دشمنانش به قتل رسید. ملکه کلئوپاترا با فردی به نام مارک آنتونی وارد مذاکره شد تا بتواند تاج‌وتخت قانونی پسر سزار را نیز تصرف کند. او با مارک آنتونی وارد شد و برای او سه فرزند به دنیا آورد. نیروهای آنتونی در مقابل نیروهای فرزند سزار مغلوب شدند و او شکست بسیار سنگینی خورد. بعدازاین شکست ملکه کلئوپاترا و مارک آنتونی خودکشی کردند.

ملکه کلئوپاترا هنگامی‌که خودکشی می‌کرد تنها سی‌ونه سال بیشتر نداشت. مورخان باور دارند که او یک مار بسیار سمی را مجبور کرد نیشش بزند و بمیرد. او در فیلم‌های هالیوودی بسیار زیبا نشان داده می‌شود ولی تصاویر او بر روی سکه‌های باستانی نشان می‌دهد که او دماغی بزرگ داشته است. ملکه کلئوپاترا عادت داشت برای طروات و شادابی پوستش در شیر حمام بگیرد.

2 نظر

  1. شما شعور مردم را ببازی گرفتید میگید کلئوپاترا در سال ۶۹ قبل از میلاد بدنیا آمد ودررسال ۳۰ بعد میلاد از دنیارفت خب مرد مومن اینکه میشد ۹۹ساله یا از سال ۴۴قبل از میلاد تا ۳۰ بعد از میلاد با ژولیوس سزار بوده بعد ۴۴میلادی ژولیوس سزار کشته شده.و میگید بعد از سزار با مارک آنتونی بوده سه فرزند هم برای آن آورده …طبق نوشته خودتان آخه چطور میشه کلئوپاترا که طبق گفته خود تان ۱۴سال قبل که باید مرده باشد… بعد از مرگش در آن دنیا سه فرزند برای مارک آنتونی بدنیا آورد روانه این دنیا کرد؟؟؟؟!!!!!یه متنی را که میخواهید بذارید خوبه محض رضای خدا یه دور بخوانید وبه شعور بنده خدایی که خبط کرده وسری به چنین سایتی زده توهین نکنید

ارسال یک نظر

دوازده + 12 =