عشقی به قدمت پنج هزار سال

عشقی به قدمت پنج هزار سال

962
0
اشتراک‌گذاری

همه‌ی داستان‌های زیادی را در رابطه با عشاق معروف تاریخ شنیده‌ایم. داستان‌هایی از سرتاسر جهان مه عشق و علاقه‌ی انسان‌ها را به هم نشان می‌دهد. در سال ۲۰۰۷ میلادی، اسکلت دو همسر که در یک گور و در کنار هم آرامیده بودند، کشف شد. این کشف تاریخی بسیار قدیمی دارد و مورخان بر این باوراند که کشفیات آن‌ها مربوط به ۵۰۰۰ سال قبل است.

سال ۲۰۰۷ میلادی، سالی بسیار پرالتهاب برای مورخان بودند که یک پروژه‌ی عظیم را در کشور ایتالیا شروع کردند. آن‌ها دو اسکلت را که در نزدیک یکدیگر بودند کشف کردند. این اسکلت‌ها واقع در شهری در کشور ایتالیا بود که شکسپیر داستان معروف رومئو و ژولیت خودش را در آنجا بیان کرده است.

این زوج در حدود پنج هزار یا شش هزار سال قبل و در دوران نوسنگی زندگی می‌کردند. این استخوان‌ها در نزدیک شهر مانوتا قرار دارد. مانوتا بسیار نزدیک به شهر ورونای ایتالیاست؛ جایی که داستان عشق دردناک رومئو و ژولیت شکسپیر، نویسنده‌ی بزرگ انگلیسی در آن اتفاق می‌افتد.

بر اساس آزمایش‌هایی که باستان شناسان بر روی دندان‌های این زوج انجام داده‌اند، مشخص‌شده است که آن‌ها در جوانی جان خود را ازدست‌داده‌اند. این کشفیات همچنان نشان می‌دهد که آن‌ها بسیار به هم علاقه داشته‌اند. این دو اسکلت به موزه ملی ایتالیا منتقل‌شده‌اند و دانشمندان هنوز نتوانستند بفهمند که چرا آن‌ها با یکدیگر دفن شده‌اند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

سه × پنج =