افسانه‌ی وایکینگ‌های شکست‌ناپذیر

افسانه‌ی وایکینگ‌های شکست‌ناپذیر

913
0
اشتراک‌گذاری

وایکینگ‌ها دارای نیروی نظامی بسیار قدرتمندی بودند. اما جالب است بدانید که بیشتر وایکینگ‌ها به‌نوعی از مواد مخدر اعتیاد داشتند. این را یک مورخ به نام مارتین ویتاگ گفته است. در سال ۸۶۶ بعد از میلاد انگلستان توسط چهار قوم مستقل آنگولاساکسون اداره می‌شد. در سال ۸۷۴ میلادی تنها یک قوم از آن چهار قوم باقی ماند و سه قوم دیگر توسط وایکینگ‌ها نابود شدند. در عرض هشت سال وایکینگ‌ها تمامی دستاوردهای سیصدساله‌ی ساکسون تا را نابود کردند.

تمامی سرزمین بریتانیا پس از وایکینگ‌ها نابود شد و قوم باقی‌مانده که وسکس نام داشت بعد از مدتی دچار انحلال شد و از میان رفت. سرعت نابودی و قدرت زیاد نیروهای وایکینگ بسیار حیرت‌آور است. وایکینگ‌ها در سال ۷۸۹ میلادی به منطقه‌ی پورت لند یورش سنگینی بردند و در آنجا پادشاه روی را به قتل رساندند. آن‌ها حتی به افراد محلی نیز یورش بردند و کسانی که را که می‌توانستند به بردگی بگیرند، اسیر کردند. در سال ۷۹۳ میلادی دسته‌ای از وایکینگ‌ها به نام کریستندون به سرزمین‌های لیندیس فارن در قسمت غربی اروپا یورش برده و آنجا را تیز تصرف کردند.

دورانی از ترور و وحشت در بریتانیا آغاز شد. این حملات تا سال ۸۳۰ میلادی ادامه داشت. وایکینگ‌ها در تجارت بسیار ماهر بودند و توسط هوش سرشارشان توانسته بودند بیشتر قسمت‌های اروپا را تصرف کنند. در سال ۸۶۶ میلادی وایکینگ‌ها به ناتینگهام یورش بردند. هدف وایکینگ‌ها تصرف میدلند در انگلستان بود. آن‌ها در همان دوران توانستند وسکس را تصرف کرده و پادشاه آن منطقه را کشتند.

وایکینگ‌ها بیشتر حملاتشان از طریق دریا بود. آن‌ها قایق‌هایی را می‌ساختند که با آن‌ها اسب‌هایشان را به مناطق خشکی می‌بردند. این کار باعث می‌شد وایکینگ‌ها از سرعت زیادی نسبت به دشمنانشان برخوردار شوند. وایکینگ‌ها از تاکتیک‌های مختلفی در نبردهایشان استفاده می‌کردند. این دوران اوج شکوفایی و اقتدار وایکینگ‌ها بود.

مدارکی وجود دارد که وایکینگ‌ها در برخی از موارد از مواد مخدر وجود دارد. تاریخ وایکینگ‌ها آمیخته از دلاوری‌ها و شجاعت‌های بسیار است. شما می‌توانید ده حقیقت جالب در مورد وایکینگ‌ها را در این مقاله و از اینجا بخوانید.

بدون نظر

ارسال یک نظر

پنج × چهار =