افسانه گنج های دریای مرده

افسانه گنج های دریای مرده

2086
3
اشتراک‌گذاری

آرزوی هر باستان‌شناسی است که بتواند روزی پرده از راز گنج‌های عظیم دریای مرده بردارد. طبق گفته‌ها و نوشته‌های انجیل این گنج در درون بیابان قرار دارد و یکی از عظیم‌ترین گنج‌های پنهان جهان است.

مورخان بر این باوراند که این گنج‌ها در ۶۴ نقطه مختلف از جهان قرار دارد. قسمت عمده‌ای از این گنج را شمش‌های طلا تشکیل می‌دهد. برخی حتی وجود این شمش‌ها را به دوران کهن و فراعنه مصر باستان نسبت می‌دهند. تخمین زده می‌شود در کنار گنجینه‌ای عظیم از طلای پنهان، بیش از ۱۳۵۰ کیلوگرم نقره نیز در محل پنهان گنج وجود دارد. در اصل محل پنهان این گنج ۶۰ سال پیش و توسط یک یهودی کشف‌شده بود.

برخی باور دارند که این گنج را اولین پادشاه بابل دفن کرده است و سپس یهودیان به آن دست پیداکرده‌اند. یهودیان این معبد را معبد نخستین می‌نامند. در زمان‌های گذشته رومی‌ها سعی کردند که این گنج را بیابند ولی موفق نشدند و هیچ‌گاه به خانه‌بر نگشتند. گفته می‌شود نفرینی خانه‌مان سوز بر روی این گنج قرار دارد و یک اژدها از آن محافظت می‌کند.

در نوشته‌های کهن یهودی آمده است که راه ورودی این گنج‌ها از منطقه قمران می‌گذرد. منظور از دریای مرده در این مقاله همان بحرالمیت است. در نزدیکی بحرالمیت غارهایی وجود دارد که تاکنون هیچ‌کسی جرئت نکرده است به درون آن برود. بومیان منطقه نیز از ترس هیچ‌گاه به این منطقه نزدیک نمی‌شوند چون بارها اتفاق افتاده که کسانی که به نزدیکی این غارها رفته‌اند هیچ‌گاه بازنگشتند. قسمت‌هایی از اکتشافات نزدیک به این غارها م اکنون در موزه‌های کشور اردن نگه‌داری می‌شود و علاقه‌مندان از آن بازدید می‌کنند.

3 نظر

ارسال یک نظر

14 + پنج =