شهر مردگان: دخمه مردگان پاریس کجاست؟

شهر مردگان: دخمه مردگان پاریس کجاست؟

729
0
اشتراک‌گذاری

پاریس، شهری که سالانه بیش از سی میلیون نفر از آن بازدید می‌کنند. این شهر به شهر عشاق نیز معروف است. در این شهر مکان‌های بسیاری وجود دارد ازجمله برج معروف ایفل و یا موزه‌ی لوور. اما کمتر گردشگری دوست دارد به دخمه مردگان این شهر سری بزند. با شگفتی‌های تاریخ همراه باشید.

ورودی دخمه مردگان

در زیر خیابان‌های مجلل و پرزرق‌وبرق پاریس دنیای دیگری وجود دارد. مجموعه‌ای از دالان‌های دهشتناک و مخوف که در زیر خیابان‌های پاریس قرار دارد. این دالان‌های ترسناک در اواسط قرن هجدهم میلادی ساخته‌شده بود ولی ریشه‌های آن به دورانی بسیار قدیمی‌تر برمی‌گردد. موادی که در ساخت این دالان‌ها استفاده‌شده است از غارهای نزدیکی همین مکان استخراج‌شده است.

با شروع قرن نوزدهم میلادی قبرستان‌های پاریس با افزایش جمعیت با کمبود قبر مواجه شد. کلیسا مخالف نبش قبر جسدهای از قبل خاک شده بود و اجازه نمی‌داد دو جسد در یک قبر باهم دفن شوند. با دستور یکی از مقامات بلندپایه اجساد زیادی از شهر پاریس و از درون قبرشان درآورده شدند و اسکلت آن‌ها به این مکان منتقل شد. بعد از انقلاب فرانسه تعداد استخوان‌هایی که به این مکان منتقل می‌شد به چند برابر افزایش یافت.

تصویری از دخمه پاریس در سال ۲۰۰۷ میلادی

از سال ۱۸۷۶ میلادی دسترسی به این دالان‌ها برای عموم آزاد شد. مساحت دخمه مردگان پاریس بیش از ۲۰۰ مایل است. اگر در این دالان‌ها گم شوید یافتن راه خروجی برایتان بسیار سخت خواهد بود. داستان‌هایی وجود دارد که می‌گوید انسان‌هایی وارد این دالان‌ها شدند و هیچ‌گاه بازنگشتند. اگر شما قصد دیدن این مکان رادارید تنها اجازه دارید ۴۵ دقیقه در آن بمانید. این دخمه در طول تابستان هم بیسار سرد است. شما تنها دو کیلومتر می‌توانید به درون تونل‌ها بروید. اگر قصد سفر و دیدن این منطقه رادارید بیشتر مراقب خودتان باشید!!.

بدون نظر

ارسال یک نظر

بیست − سه =