چند تن از رؤسای جمهور آمریکا برده داشتند؟

چند تن از رؤسای جمهور آمریکا برده داشتند؟

727
0
اشتراک‌گذاری

در قانون اساسی آمریکا آمده است که انسان‌ها از حقوق یکسانی برخوردار هستند. اما در اواخر قرن هجدهم میلادی و در اوایل قرن نوزدهم میلادی برده‌داری بین بزرگان آمریکا و حتی برخی از رؤسای جمهور این کشور امری بسیار عادی بوده است.

بیش از یک‌چهارم رؤسای جمهور آمریکا برده‌دار بوده‌اند و حتی هشت تن از این افراد در محل دفتر ریاست جمهوری نیز برده نگه می‌داشتند. در اوایل تشکیل دولت ایالات‌متحده قوانین بسیار عجیب‌وغریبی در این کشور تصویب می‌شد. برده‌های سیاه‌پوست عمده کارگرانی بودند که کاخ سفید را ساختند و همچنین بنای ورنون نیز توسط سیاهان ساخته شد.

توماس جفرسون یکی از معروف‌ترین رؤسای جمهور آمریکا بیش از ۱۷۵ برده داشت. جیمز مدیسون، جیمز مونرو و اندرو جکسون نیز در محل زندگی خود ده‌ها برده داشتند. مارتین ون نیز در طول حیات خود یک برده داشت. ویلیام هنری هریسون قبل از اینکه رئیس‌جمهور آمریکا شود برده‌داری می‌کرده است. او در سال ۱۸۴۱ میلادی رئیس‌جمهور آمریکا شد.

زاکاری تیلور بیش از ۱۵۰ برده در کاخ سفید نگه می‌داشته است. آبراهام لینکلن تنها رئیس‌جمهوری بود که برده نداشت. او در سال ۱۸۶۵ به برده‌داری پایان داد. آخرین رئیس‌جمهور آمریکا که برای خود برده داشت فردی به نام  یولیسیز سایمن گرانت بود. بعد از او و بعد از منسوخ شدن برده‌داری توسط آبراهام لینکلن دیگر هیچ رئیس‌جمهوری در آمریکا برده نداشت.

بدون نظر

ارسال یک نظر

2 × یک =