ماجرای قتل بتثی آردسما

ماجرای قتل بتثی آردسما

1042
0
اشتراک‌گذاری

هیچ‌کسی هیچ صدایی را نشنید. در بعدازظهر زیبای روز ۲۸ام ماه نوامبر سال ۱۹۶۹ میلادی، بتثی آردسما دانشجوی ادبیات انگلیسی به کتابخانه محل تحصیلش رفت تا بر روی پروژه ناتمام خودش کار کند. او ابتدا با استادش در محل دفترش در ساختمان مرکزی ساختمان صحبت کرد. بین ساعت ۴:۴۵ الی ۵:۴۵ عصر همان روز، او وارد کتابخانه شد و در ردیف ۵۱ نشست. یک مرد که در نزدیکی او نشسته بود تائید کرد که در محل نشستنش در کتابخانه صدای مکالمه یک نرد و یک زن را شنیده است. او تائید می‌کند که صدای آن‌ها بلند نبوده و در مورد موضوع خاصی بحث نمی‌کردند. همان شاهد تائید می‌کند که مدتی بعد صدای ریختن چند کتاب از قفسه‌ها را می‌شنود و احساس می‌کند که چیزی به قفسه‌های آهنین کتابخانه خورده است.

ساعت حدود پنج عصر بود که دو مرد به سمت متصدی کتابخانه رفتند و گفتند که بهتر است کسی به دختر بیچاره کمک کند ولی متصدی چون منظور آن‌ها را نفهمید در محل پستش ماند. مدتی بعد تعدادی از دانشجویان جسد بی‌جان او را بر روی زمین یافتند. به نظر می‌آمد که کسی به او حمله کرده است. عده‌ای سعی کردند که به او نفس مصنوعی بدهند و او را احیا کنند ولی موفق نشدند.

بتثی آردسما به بیمارستان دانشگاه منتقل شد. دکتر در آنجا متوجه شد که شیء تیز به درون سینه راست او فرورفته است. شیء تیز به بالای قلب او نفوذ کرده بود ولی خون زیادی از محل زخم به بیرون درز نکرده بود. بتثی لباسی قرمز بر تن داشت و خون‌روی لباس او به‌سختی دیده می‌شد. مقامات باور داشتند که او از پشت سر موردحمله قرارگرفته است. در محل قتل هرگونه سرنخی که می‌توانست به پلیس کمک کند از بین رفته بود.

در هفته‌های بعد از صدها مرد که مظنون قتل بتثی بودند، بازجویی شد ولی هیچ‌گونه سرنخ جدی به دست نیامد. در آن زمان تازه اینترنت در حال گسترش بود. فردی وب‌سایتی به نام چه کسی بتثی را کشت، راه‌اندازی کرد و در آن مدارک و حتی گالری عکسی را منتشر کرد.

تصویری از ریچارد هافنر در اواخر دهه ۷۰ میلادی

در این مدارک از فردی به نام ریچارد هافنر یاد می‌شود. ریچارد رد سال ۲۰۰۲ میلادی از دینا رفت و هیچ‌گاه مورد باز‌جویی قرار نگرفت. ریچارد چند بار به جرم دستمالی و آزار اذیت پسران نوجوان بازداشت‌شده بود. سابقه‌ی قضایی ریچارد دلیل بر قاتل بودن او نیست. پرونده قتل بتثی هیچ‌گاه حل نشد و قاتل او مشخص نشد و بعد از گذشت ۴۶ سال از قتل او پرونده او همچنان باز است.

بدون نظر

ارسال یک نظر

9 − دو =