انسان های بی باک: پائول بویتون

انسان های بی باک: پائول بویتون

580
0
اشتراک‌گذاری

درزمانی که بسیاری از مردم از شنا کردن می‌ترسیدند و جرئت نداشتن وارد آب‌های دریاها و دریاچه‌ها شوند، پائول بویتون دست‌به‌کارهای بسیار عجیب و صدالبته خطرناک می‌زد. با شگفتی‌های تاریخ همراه باشید.

پائول بویتون یک افسر ارشد نیروی دریایی آمریکا بود و مدتی را نیز به‌عنوان نجات‌غریق سپری می‌کرد. او در سال ۱۸۷۴ میلادی مسیر ۳۰ مایلی شمال ایرلند را بالباس غواصی عجیب آن دوران شنا کرد. او بعدها به مرد قورباغه‌ای معروف شد. پائول بویتون بعدها مسیرهای زیادی را شنا کرد و موجب حیرت بسیار از انسان‌های زمان خودش شد.

او در کانال‌های آبی شهر ونیز شنا کرد، نصف دریاهای انگلستان را درنوردید و سپس به سایر نقاط دنیا رفت تا مردم از کارهای عجیب او حیرت‌زده شوند. سپس با وصل کردن وزن‌های سنگین به خودش از عرض رودخانه‌ی خروشان میسیسیپی آمریکا عبور کرد. او در برخی از موارد کل مسیر رودخانه‌ها را بر روی پشتش شنا می‌کرد.

او در یک اقدام شگفت‌انگیز یک قایق چوبی برای خودش ساخت و به مدت سه ماه تنها با غذاهای کوچک و چند بطری آب و یک پاکت سیگار آن سه ماه را بر روی آب سپری کرد. او با این کار نام خودش را به‌عنوان بزرگ‌ترین ماجراجوی قرن نوزدهم میلادی ثبت کرد. او بعدها وارد سیرک شد و به اجرای برنامه‌های طناب‌بازی پرداخت. پائول بویتون یکی از شگفت‌انگیزترین انسان‌های قرن معاصر ماست. او توانایی فوق‌العاده‌ای برای در حبس نفسش در زیرآب داشت. گفته می‌شود او می‌توانست تا ۴۵ دقیقه در زیرآب بماند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

17 + سه =