انسان‌های بی‌باک: هری گاردینر

انسان‌های بی‌باک: هری گاردینر

454
0
اشتراک‌گذاری

یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین بدلکاران قرن اخیر؛ کسی که به انسان پرنده شهرت دارد. هری گاردینر، کسی که تنها با دستان خالی و با یک دست کت‌وشلوار مشکی از صدها آسمان‌خراش آویزان می‌شد و برای خودش شهرت و آوازه‌ی زیادی کسب کرد. هری گاردینر بدل‌کاری‌هایش را از سال ۱۹۰۵ میلادی و با آویزان شدن از برج‌های بزرگ نیویورک آغاز کرد.

اوج نمایش‌های او در سال ۱۹۱۰ میلادی بود. زمانی که نمایش‌های او نفس‌ها را در سینه حبس می‌کرد و هزاران نفر از تماشاچیان مشتاق برای دیدن او از سرتاسر جهان به نیویورک می‌آمدند. در سال ۱۹۱۶ میلادی او بزرگ‌ترین نمایشش را در برج مجستیک دیترویت و با حضور ۱۵۰۰۰۰ تماشاچی آغاز کرد. این نمایش در آن زمان به تیتر اول روزنامه‌ها و مجلات آن زمان تبدیل شد. او سپس تور جهانی خود را آغاز کرد و در سراسر آمریکا و اروپا به اجرای نمایش پرداخت. در طول دوران حرفه آیش، او از ۷۰۰ برج و ساختمان بلند آویزان شد.

در ماه‌های آخر سال ۱۹۱۶ میلادی به کشور هندوستان سفر کرد و در آنجا به اجرای یکی از موفق‌ترین نمایش‌هایش پرداخت. بیش از ۴۵۰۰۰ نفر برنامه او را در هند مشاهده کردند. او با روزنامه‌ها و مجلات وارد مذاکره شد و با گرفتن اسپانسرشیپ آن‌ها به ثروت بسیار هنگفتی دست‌یافت. او سپس آویزان شدن از مجسمه‌ها را نیز به برنامه‌هایش اضافه کرد که کاری بسیار خطرناک بود و تحسین بسیاری از تماشاچیان آن زمان را برانگیخت. شهرت او به‌قدری در جهان پیچید که برخی او را بزرگ‌ترین و معروف‌ترین بدلکار تاریخ جهان می‌دانند.

در سال ۱۹۱۸ میلادی از برج‌های ونکوور کانادا آویزان شد تا به مردم در مورد بحران جنگ هشدار دهد. او در همان سال با اجرای نمایش‌هایی دیگر باعث شد که دولت کانادا مجبور شود طرح بیمه‌ی اجباری زنان و کارگران را لغو کند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

14 − 2 =