تناسخ در جسم تازه؛ آیا انسان‌ها می‌توانند بعد از مرگ وارد جسم...

تناسخ در جسم تازه؛ آیا انسان‌ها می‌توانند بعد از مرگ وارد جسم جدیدی شوند؟

877
0
اشتراک‌گذاری

تناسخ در جسم تازه یک باور بسیار قدیمی و کهن است که می‌گوید انسان‌ها بعد از مرگشان در جسمی تازه دوباره متولد می‌شوند. این باور بسیاری از فرهنگ‌ها و تمدن‌های گوشه و کنار جهان است. هیچ مدرک علمی‌ای برای اثبات این مورد وجود ندارد ولی در چند قرن اخیر برخی‌ها با هیپنوتیزم و مدیتیشن سعی کردند که این عمل را ثابت کنند. تا آخر این مقاله با شگفتی‌های تاریخ باشید.

در سال ۱۹۵۲ میلادی سری آزمایش‌هایی انجام شد که هم برای کسانی که به این قضیه باور دارند عجیب و هم برای کسانی که این مسائل را خرافات می‌دانند. این آزمایش‌ها در کلرادوی آمریکا انجام پذیرفت. دختری به اسم موری برن استاین که یک هیپنوتیزگر آماتور بود، سعی کرد یکی از دوستان خود به نام ویرجینیا تای را دست بی اندازد. او در ابتدا سعی کرد ویرجینیا را به دوران نوجوانی و سپس به دوران کودکی‌اش ببرد. موری فهمید که دوستش علاقه‌ی زیادی به هیپنوتیزم دارد و بنابراین پا را فراتر گذشته و تصمیم می‌گیرد او را به دوران قبل از تولدش ببرد.

ویرجینیا بدون درنگ و در ابتدای صحبتش شروع به انگلیسی صحبت کردن با لهجه‌ی ایرلندی کرد. ویرجینیا سپاس ادعا کرد که دیگر ویرجینیا تای نیست و زنی ایرلندی به نام برایدی مورفی است. برایدی مورفی در اوایل قرن نوزدهم میلادی و در ایرلند زندگی می‌کرد. این ماجرا بسیار عجیب بود زیرا ویرجینیا هیچ‌گاه به ایرلند رفته بود و هیچ‌وقت به لهجه‌ای به‌جز لهجه‌ی آمریکایی صحبت نکرده بود. برن شروع به نوشتن زندگی‌نامه‌ی جدید دوستش نوشت.

طبق گفته‌های جدید ویرجینیا که حالا خودش را برایدی می‌نامید، در سال ۱۷۹۸ در منطقه کورک ایرلند به دنیا آمد. او تا هفده‌سالگی در آن منطقه زندگی می گرد و در همان سال با یک وکیل ازدواج‌کرده و سپس به یبفاست مهاجرت می‌کند. او یک زندگی عادی داشته و در سال ۱۸۶۴ میلادی از دنیا می‌رود. ویرجینیا می‌گوید که خودش مراسم کفن‌ودفنش را دیده است و دنیای بعد از مرگ برای او غم و اندوهی نداشته است.

زمانی که رسانه‌ها از این رویداد باخبر شدند، داستان زندگی ویرجینیا به صدر اخبار مهم آنم دوران بدل شد. بسیاری به ایرلند رفتند تا ببینند آیا زنی به نام برایدی در آن منطقه زندگی می‌کرده است یا خیر. متأسفانه هیچ مدرکی برای اثبات وجود زنی به نام برایدی در آن منطقه وجود نداشت. خانه‌ای که ویرجینیا از آن صحبت کرده بود، خانه‌ای چوبی بود ولی تمان خانه‌های آن منطقه از قرن هجدهم میلادی به این‌ور از سیمان و بتن ساخته‌شده بودند. او حتی برخی از کلمات را نیز بد تلفظ می‌کرد و لهجه‌اش در برخی موارد با لهجه‌ی ایرلندی تفاوت کمی داشت.

اما در برخی موارد مانند نام برخی از همسایگان و مکان‌های نزدیک به خانه‌اش در ایرلند را درست گفته بود. کم‌کم اوضاع داشت از کنترل خارج می‌شد. بسیاری از فاراد ادعا ردند که یکی از پادشاهان بزرگ اروپایی هستند و برخی نیز گفتند که در قرون‌وسطی یک کشاورز ساده بوده‌اند. قسمت فاجعه‌بار قضایا مربوط به یک نوجوان ۱۹ ساله بود که خودش را کشت تا نشان دهد قبلاً نیز زندگی کرده است.

محققان به‌جای تحقیق بر روی زن ایرلندی شروع به مطالعه درباره زندگی خود ویرجینیا کردند. آن‌ها فهمیدند که ویرجینیا در کودکی همسایه‌ای به نام برایدی مورفی کورکل داشته است. اما چرا ویرجینیا خودش را جای او جا زده بود و مدعی شده بود که در قرن نوزدهم میلادی زندگی می‌کرده است نامشخص  است. برخی نیز شهرت‌طلبی را عامل اصلی این داستان می‌دانند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

دو × 2 =