نفرین شکسپیر: چه کسی جمجمه او را دزدیده است؟

نفرین شکسپیر: چه کسی جمجمه او را دزدیده است؟

583
0
اشتراک‌گذاری

قبری با اختلالات زیاد و میدان مغناطیسی فراوان پلکان‌هایی که قبر را احاطه کرده‌اند. و جمجمه‌ی سری رازآلود که در سرداب آن پیداشده است. دزدان قبر چه کسانی بودند؟ و رازی که صدها سال بی‌پاسخ‌مانده است. برخی می‌گویند که این راز یادآور یکی از نمایشنامه‌های شکسپیر است. ما با علوم جدی قصد داریم جواب این معما را برای شما بازگو کنیم. با شگفتی‌های تاریخ همراه باشید.

مقبره شکسپیر در در هولی ترینیتی

شکسپیر در سال ۱۶۱۶ میلادی از دنیا رفت و در کلیسای هولی‌تری نیتی منطقه استارت فورد به خاک سپرده شد. بر روی قبر او این‌چنین آمده است: درود بر کسی که این قبر را محفوظ نگه دارد و نفرین بر کسی که استخوان‌های آن را جابه‌جا کند. برخی‌ها باور دارند که نفرینی بر روی قبر قرار دارد ولی محققان باور دارند که جمجمه‌ی شکسپیر در سال ۱۷۰۰ میلادی از درون قبر او دزدیده‌شده است.

فن‌آوری نوین:

محقق در حال بررسی قبر شکسپیر با تکنولوزی جدید هستند

با استفاده از علم نوین می‌توان قبر شکسپیر را بدون نبش قبر بررسی کرد و درون را دید؛ جوری که به استخوان‌های بدن و سر او آسیبی نرسد. جی پی آر فناوری‌ای است که سیگنال‌هایی را به درون قبر شکسپیر می‌فرستد و پس از برخورد به استخوان‌ها دوباره به سطح زمین بازمی‌گردد. قبر همسر شکسپیر نیز در فاصله‌ی یک متری از جسد او قرار دارد و این کار را برای دزدان آسان‌تر می‌کرده است. محققان باور دارند که جسد او بدون تابوت دفن شده است؛ چون اثری از آهن در قبر او نیست و اینکمی مسئله را برای محققان پیچیده کرده است.

چرا سر شکسپیر ربوده‌شده است؟

نظریات مختلفی در مورد این سؤال وجود دارد. برخی باور دارند که اسکلت جمجمه توسط اعضای خانواده‌ی خود او دزدیده‌شده است تا درجایی دیگر به‌جز قبر او نگه‌داری شود. برخی دیگر نیز باور دارد که سر او. برای مصارف آزمایشگاهی و پزشکی توسط عده‌ای دانشمند دزدیده‌شده است. برخی نیز سر او را برای مطالعات جمجمه‌شناسی مناسب دانسته و باور دارند که یک پزشک آن را ربوده است. در اسکن‌هایی که از قبر او به‌دست‌آمده، اسکلت سری وجود ندارد. برخی از شهروندان می‌گویند که بهتر است این مسئله به‌صورت یک راز باقی بماند و بیم دارند که اگر نبش قبری صورت گیرد نفرینی بزرگ مل شهر را فرا خواهد گرفت. نظر شما در مورد نفرین شکسپیر چیست؟

بدون نظر

ارسال یک نظر

9 − 7 =