عجیب‌ترین‌ها: بارش باران ماهی و قورباغه در تایلند

عجیب‌ترین‌ها: بارش باران ماهی و قورباغه در تایلند

1424
0
اشتراک‌گذاری

بیشتر ما حداقل یک‌بار در روز به گزارش هواشناسی در تلویزیون و سایر رسانه‌ها نگاه می‌کنیم. آب‌وهوا نقشی کلیدی در زندگی ما دارد. اما امروز شگفتی‌های تاریخ یکی از عجیب‌ترین اتفاقات جهان را در قرن گذشته برای شما بازگو می‌کند. تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

در طول قرن‌ها باران‌ها و سیل‌های بزرگ و ویران‌کننده‌ی زیادی در سطح جهان اتفاق افتاده است. بعد از برخی از باران‌ها سطح زمین با موجوداتی مانند کرم‌ها و حشرات مختلف پر می‌شود. حتی در برخی موارد اجساد ماهی، قورباغه و حتی تمساح نیز مشاهده‌شده است. برخی نظریه‌ها می‌گوید که طوفان‌ها و باران‌هایی وجود دارد که قدرت مکندگی زیادی دارد. این عامل باعث می‌شود که جسد این حیوانات تا صدها کیلومتر آن‌طرف‌تر دیده شود. در بخری از مناطق جهان گاهی بارانی از ماهی می‌بارد.

این‌گونه از باران‌ها تنها به نوع ماهی‌ها محدود نمی‌شود. در اواخر قرن نوزدهم میلادی در منطقه کالابریا در ایتالیا، بارانی از پرندگان مرده شروع شد. در این باران پرنده‌های کوچک و خونین از آسمان بر سر مردم می‌ریختند. این شنان می‌داد که برخی از بادها تا چه حد شدید هستند. در سال ۱۸۶۹ میلادی و در کالیفرنیای آمریکا، بارانی از خون و به مدت پنج دقیقه شروع به باریدن گرفت. هیچ‌گاه جواب منطقی‌ای برای این باران مشخص نشد. در سال ۱۸۱ نیز، کارگران یک معدن در منطقه‌ی لبانون تنسی گزارش دادند که ابرهای قرمزرنگی را در آسمان دیده‌اند. بعد از مشاهده‌ی این ابرها، باران خون شروع به باریدن گرفت.

در هند نیز یک‌بار بارانی صورتی شروع به باریدن گرفت و پس از آزمایش‌های بسیار مشخص شد که نوعی قارچ علت بنفش شدن باران بود. در سال ۱۹۸۲ میلادی و در مدت بیش از پنج سال و در منطقه‌ی کولاردو آمریکا، باران‌هایی از آسمان می‌بارید که به همراه خودش ذرت داشت. در ژاپن نیز بعد از بارش یک باران سهمگین، مردم مشاهده کردند که گاوی به‌شدت به یک کامیون برخورد کرد.

سؤال اصلی این است که این اتفاقات چگونه به وقوع می‌پیوندد؟ برخی دانشمندان باران‌های رنگی را به خاطر گردوخاک هوا و نوعی از قارچ می‌دانند. باران‌های قرمز بیشتر به علت شن‌های قرمزرنگی است که در بیابان‌ها وجود دارد. برف‌های سیاه به علت وجود ذرات نفت در هواست و باران‌های سیاه نیز به علت وجود آلودگی‌های سربی در هوا است.

بدون نظر

ارسال یک نظر

بیست − هفت =