دو قتل بسیار فجیع و یکسان بافاصله ۱۵۰ سال از یکدیگر

دو قتل بسیار فجیع و یکسان بافاصله ۱۵۰ سال از یکدیگر

1451
0
اشتراک‌گذاری

ماری آشفورد و باربارا فارست، دو دختر زیبایی که به طرزی فجیع به قتل رسیدند. آن‌ها سال‌ها دور از هم زندگی می‌کردند ولی قتل آن‌ها بسیار شبیه به هم بود. این دو مقتول به طرز بی‌رحمی و با اختلاف صد و پنجاه هفت سال از یکدیگر به قتل رسیدند؛ اما چرا قتل‌های آن‌ها شبیه به هم بود؟ چه رابطه‌ای بین این دو زن وجود دارد؟ با شگفتی‌های تاریخ همراه باشید تا پاسخ پرسش‌های بالا را بیابید.

شهر ادرینگتون:

هم ماری آشفورد و هم باربارا فارست در شهر ادرینگتون و در منطقه‌ی پایپ‌های پارکز زندگی می‌کردند. این شهر در بیرمنگام کشور انگلستان قرار دارد. جسد تکه‌تکه شده‌ی باربارا درست همان‌جایی پیدا شد که جسد ماری ۱۵۰ قبل کشف‌شده بود؛ آن‌هم بافاصله‌ی کمتر از ۳۰۰ یارد.

احساس ترس:

قبل آر مرگ هردوی این دو زن، آن‌ها گفته بودند که احساس می‌کنند اتفاق بسیار بدی خواهد افتاد. ماری آشفورد، زنی که در سال ۱۸۱۷ به قتل رسید، به دوستش گفته بود که از آمدن هفته‌ی آینده اصلاً احساس خوبی ندارد. باربارا فارست، کسی که در سال ۱۹۷۵ به قتل رسید، به یکی از همکارانش و درست یک‌یک هفته قبل از به قتل رسیدنش، گفته بود که این ماه، بدترین ماه زندگی من است و از من نپرسید چرا.

شبی با مرد زیبا و خوش‌تیپ:

هم ماری و هم باربارا زمانی که به قتل رسیدند بیست سال داشتند و جالب است که بدانید تاریخ تولد هردوی آن‌ها نیز در یک روز بود. هردوی آن‌ها عشاق رقص بودند و بیشتر اوقات برای خوش‌گذرانی با دوستانشان به بیرون می‌رفتند. آن‌ها در غروب شبی که به قتل رسیدند نیز در بیرون از خانه‌شان بودند.

ماری به کلوپ شبانه‌ی وایت سان دایت رفته بود و آن شب دوست صمیمی‌اش، هانا نیز او را همراهی می‌کرد. در همان کلوپ، ماری با پسری به اسم آبراهام ثورنتون ملاقات کرد. صبح زود روز بعد، ماری قرار بود که به خانه‌ی مادر هانا برود، ولی تصمیم گرفت که به دیدن آبراهام برود. برخی از مردان دهکده‌ی محل زندگی ماری او را برای آخرین بار وزنده در رأس ساعت چهار صبح دیدند. آبراهام بعدها گفته بود که آن دو قصد داشتند باهم رابطه‌ی جنسی برقرار کنند. باربارا نیز غروب قبل از مرگش به همراه دوست‌پسرش به کلوپی رفته بودند تا باهم برقصند.

قتل:

ماری آشفورد و باربارا فارست قبل از اینکه به قتل برسند، مورد تجاوز جنسی قرار گرفتند. هردوی آن‌ها در بیست و هفتم ماه مه و در یک روزبه طرز فجیعی مورد تعرض قرارگرفته و به قتل رسیدند. جسد هردوی آن‌ها در پایپ‌های پارکز پیدا شد.

تصویری از محل قتل باربارا و ماری

مظنونین قتل:

مظنون اول قتل ماری کسی به‌جز آبراهام نبود. در تحقیقات بعد از قتل، آبراهام اعتراف کرد که آن شب را با ماری بوده است و حتی با او رابطه‌ی جنسی نیز داشته است ولی هیچ‌گاه به او تجاوز نکرده و او را نکشته است.

در مورد قتل باربارا نیز مردی به نام آبراهام دستگیر شد. او نیز مانند مردی که همراه با ماری بود نام آبراهام را داشت. شلوار او خونی بود و همین گمانه‌زنی‌ها علیه او را برای قتل باربارا بیشتر می‌کرد. اما او در زمان قتل در جای دیگری بود.

دادگاه:

پرونده‌ی قتل هردوی این دختران جوان به هیچ جایی نرسید. مظنونین قتل این دو دختر زیبا، به علت کمبود مدرک و شهادت شاهدان از قتل تبرئه شدند. بعدازآن نیز دادگاه نتوانست سرنخی به دست آورد. پرونده‌ی آن دو هنوز نیز در هاله‌ای از ابهام باقی‌مانده است و جوابی برای قتل آن دو  پیدا نشده است. نظر شما در مورد قتل این دو دختر جوان چیست؟ آیا قاتل هردوی آن‌ها یکی بوده است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

بدون نظر

ارسال یک نظر

سه × دو =