بدترین بلای طبیعی تاریخ بشریت چه بود؟

بدترین بلای طبیعی تاریخ بشریت چه بود؟

1317
0
اشتراک‌گذاری

با شنیدن نام بلایای طبیعی به ناگاه شاید زلزله یا فوران یک آتش‌فشان بزرگ به ذهن شما خطور کند، اما بزرگ‌ترین و وحشتناک‌ترین بلای طبیعی تمام تاریخ بشریت سیل چین بود که در سال ۱۹۳۱ میلادی اتفاق افتاد.

در آن سال‌ها چین به‌شدت با مشکل آب و خشک‌سالی روبه‌رو شده بود، اما پس از خشک‌سالی شدید، وقوع چند سیل دهشتناک در چین این کشور را به مرز نابودی کشاند. ابتدا در مرکز چین طوفان‌های سهمگین زمستانی شروع شد و سپس در بهار همان سال باران‌های شدید بهاری شروع به باریدن گرفتن. بارش پی‌درپی باران باعث شد که سطح آب رودخانه‌ها به طرز فجیعی افزایش پیدا کند.

بارش باران در ماه اوت و جولای به اوج خود رسید. همراه شدن حجم زیادی از باران به همراه بادهای موسمی شدید، آغازگر یک فاجعه‌ی انسانی بزرگ بود. تنها در مکاه جولای هفت باد شدید و موسمی در چین وزید و این کشور را به مرز نابودی کشاند.

این نوع از باد در تاریخ چین غیرقابل‌توجیه بود. رودخانه‌ها طغیان کردند و شهرها و روستاها به زیرآب رفت. گفت می‌شود در این سیل بیش از چهار میلیون چینی جان خود را از دست دادند. شاید با خود فکر کنید که انسان‌های زیادی غرق شدند اما این درست نیست. بیشتر مرگ‌ومیر چینی‌ها به خاطر بیماری‌های بعد از سیل مانند حصبه و وبا بود.

شرایط زندگی به‌قدری برای مردان چینی سخت شده بود که آن‌ها زنان و دخترانشان را برای غذا می‌فروختند. بعضی از چینی‌ها به هم نوع خواری روی آوردند و برای نجات از مرگ، گوشت انسان می‌خوردند. بیش از هفت مورد هم نوع خواری در آن سالها گزارش‌شده است. طول عمق بالاترین سیل بیش از ۱۶ متر بود که در نوع خودش عمیق‌ترین جریان آب وسیله در کل تاریخ بود.

بدون نظر

ارسال یک نظر

هفده + هفده =