هفده حقیقت جالب در مورد دیوار برلین

هفده حقیقت جالب در مورد دیوار برلین

2297
0
اشتراک‌گذاری

تاریخ بشریت پر است از رمز و رازهای گوناگون و صدالبته شگفت انگیز. در این مقاله ی کوتاه از شگفتی های تاریخ شما را با برخی از دیوار برلین را برای شما بازگو می کنیم. پس مانند همیشه با ما همراه باشید.

دیوار برلین بیش از ۱۴۰ کیاومتر طول داشت. در طول جنگ بیش از ۵۰۰۰ نفر سعی کردند از آن سمت دیوار فرار کنند که تخمین زده می شود حدود ۱۳۶ تا ۲۰۰ نفر در طول این فرارها جان خودشان را از دست داده اند. در سال ۱۹۶۳ میلادی، یک سرباز آلمان شرقی تانکی دزدید و سعی کرد از روی دیوار رد شود و فرار کند که موفق نشد.

آخرین فردی که سعی کرد از روی دیوار برلین فرار کند تصمیم داشت با بالن هوایی از روی آن رد شود ولی سقوط کرد و جان خود را از دست داد. دیوار برلین به طرز عجیبی نابود شد. زمانی که یک مقام آلمان غربی به‌اشتباه گفت که مردم می‌توانند از روی دیوار رد شوند و آن‌ها نیز دیوار را خراب کردند و مرز بین دو آلمان شکسته شد.

در سال ۱۹۸۷ میلادی، دیوید بوی، خواننده‌ی معروف آن زمان‌بر روی دیوار یک کنسرت اجرا کرد و مردم از پشت دیوار به آهنگ‌های او گوش می‌دادند. یوآسین بولت دونده‌ی معروف از روی دیوار پرش سه‌گام انجام داده است. قسمتی از دیوار برلین هم‌اکنون در توالتی و در شهر لاس‌وگاس آمریکا نگه‌داری می‌شود. روز نه نوامبر در تاریخ برلین بسیار جالب است. در نه ام سال ۱۹۱۸، آلمان تبدیل به یک جمهوری شد. در همان روز و در سال ۱۹۸۹ میلادی دیوار برلین فروریخت. این دیوار در اصل بین سال‌های ۱۹۹۰ تا سال ۱۹۹۲ میلادی به‌صورت کامل تخریب شد. تا قبل از تخریب این دیوار ۳.۵ میلیون آلمانی از کشورش رانده‌شده بودند. در سال ۱۹۷۹ میلادی یک زن سوئدی مراسم عقدش را در کنار این دیوار برگزار کرد. بیش از ۵۷ نفر توانستند با حرف تونل از زیر این دیوار فرار کنند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

20 − 12 =