حقایقی ناگفته از دیکتاتور سابق عراق، صدام حسین

حقایقی ناگفته از دیکتاتور سابق عراق، صدام حسین

2380
0
اشتراک‌گذاری

صدام حسین، پنجمین رئیس‌جمهور کشور عراق. کسی که از سال ۱۹۷۹ میلادی تا سال ۲۰۰۱ قدرت مطلق عراق بود. او در سال ۱۹۳۷ میلادی به دنیا آمد. پدر او شش ماه قبل از به دنیا آمدنش ناپدید شد و عموی او مسئول بزرگ کردن او شد.صدام برادری داشت که درست بعد از به دنیا آمدن او و براثر ابتلا به بیماری سرطان درگذشت. او زمانی که سه سال داشت به نزد مادرش برگشت. مادر او در همان سال ازدواج‌کرده بود. او قبل از به قدرت رسیدن به عضویت حزب بعث عراق درآمد. در این مقاله ناگفته‌هایی را از زندگی او برای شما بازگو می‌کنیم. با شگفتی‌های تاریخ همراه باشید.

صدام حسین سه بار ازدواج کرد. همسران او سمیرا، ساجده و نیدال نام داشتند. همسر اول او دخترعمویش بود. او در سال ۱۹۶۸ میلادی در رشته‌ی حقوق و از دانشگاه بغداد فارغ‌التحصیل شد. او در اصل یک مسلمان سنی مذهب بود. بسیاری از اعضای کابینه‌ی دولت او را اعضای خانواده‌اش تشکیل می‌دادند. او ژنرال ارتش عراق نیز بود.

در سال ۱۹۷۹ میلادی، صدام حسین به‌عنوان پنجمین رئیس‌جمهور عراق انتخاب شد. او در سال ۱۹۸۰ میلادی با حمله‌ی هوایی جنگی ظالمانه را علیه ایران آغاز کرد. جاه‌طلبی‌های صدام به اینجا ختم نشد. او در سال ۱۹۹۰ میلادی به کویت حمله کرد. این جنگ به جنگ خلیج‌فارس شهرت یافت. در سال ۲۰۱۱ میلادی، آمریکا جنگ علیه عراق را آغاز کرد.

صدام حسین در سال ۲۰۰۳ میلادی بازداشت و به دادگاه فرستاده شد. او در سال ۲۰۰۶ میلادی به جرم جنایت علیه بشریت به اعدام محکوم شد. او در سی‌ام ماه دسامبر سال ۲۰۰۶ میلادی به دار آویخته شد و در شهر تکریت عراق به خاک سپرده شد. جالب است که آمریکا به بهانه‌ی اینکه صدام حسین سلاح‌های کشتارجمعی دارد به این کشور حمله کرد ولی آن سلاح‌ها هیچ‌گاه کشف نشد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

5 − دو =