ایالات متحده چگونه نیروی پلیسش را تشکیل داد؟

ایالات متحده چگونه نیروی پلیسش را تشکیل داد؟

706
0
اشتراک‌گذاری

خیلی‌ها بر این باوراند که نیروی پلیس از زمان‌های بسیار دور وجود داشته است ولی این‌یک باور بسیار غلط است. در زمان و در پانزدهم ماه مه، رئیس‌جمهور جان اف کندی، هفته‌ی ملی پلیس را اعلام کرد و گفت پلیس باید از دستاوردهای ملت بزرگ آمریکا حمایت کند. 

جالب است که بدانید نیروی پلیس در آمریکا یک تشکیلات نوین و امروزی است. درزمانی که آمریکا مستعمره‌ی بریتانیا بود، چیزی به‌عنوان نیروی پلیس در این کشور جود نداشت. تنها نگهبانانی وجود داشتند که در شب‌هنگام به درون خیابان می‌رفتند و به آن‌ها “گارد شبانه” می‌گفتند. وظیفه‌ی این گاردها نیز جلوگیری از فاحشه گری غیرقانونی و همچنین مقابله با قمارهای شبانه بود. نیروی گارد شبانه‌ی بوستون در سال ۱۶۳۶، نیروی پلیس در سال ۱۶۵۸ و نیروی پلیس فیلادلفیا در سال ۱۷۰۰ میلادی تشکیل شد. در ابتدا این نیروها بسیار ضعیف عمل می‌کردند. بیشتر آن‌ها هنگام انجام‌وظیفه یا مست بودند و یا خوابشان می‌برد.

بعد از تشکیل شدن نیروی پلیس در آمریکا نیز هیچ درجه‌ای به آن‌ها داده نمی‌شد. افراد نیروی پلیس نیز سعی می‌کردند که کسی نفهمد آن‌ها پلیس هستند تا بتوانند راحت‌تر عیاشی کنند.  اولین ساختار رسمی پلیس در آمریکا در سال ۱۸۳۸ میلادی و در شهر بوستون آمریکا تشکیل شد. در آن زمان این شهر مرکز رفت‌وآمد تجار بود و بزرگ‌ترین شهر تجاری آمریکا به شمار می‌رفت. آمار دزدی و سرقت و جنایت در این شهر بسیار بالابود. تجار این شهر با دادن پول به دولت محلی، اولین نیروی پلیس در آمریکا را تشکیل دادند.

در جنوب و در کارولینای شمالی نیز به علت افزایش رونق کسب‌وکار و تجارت، نیاز شدیدی به نیروی پلیس بود. این شهر در سال ۱۷۰۴ میلادی درگیر جنگ‌های داخلی آمریکا شده بود. در آن زمان نیز افرادی بودند مکه به‌عنوان گارد از تجار و بازرگانان محافظت می‌کردند. تا سال ۱۸۰۰ میلادی، بیشتر شهرهای آمریکا دارای نیروی پلیس شده بودند. کم‌کم از سوی دولت مرکزی و شخص رئیس‌جمهور، آموزش‌هایی را برای نیروی پلیس در نظر گرفتند. در ابتدا افراد نیروی پلیس از مهاجران سایر کشورها انتخاب می‌شدند. این افراد بیشتر اهل کشورهایی مانند ایرلند، آلمان و ایتالیا بودند. در آن زمان، شغل پلیسی در آمریکا شغلی پست به شمار می‌رفت و افراد زیادی جذب آن نمی‌شدند. بیشتر کار پلیس جمع‌آوری فحشا بود. فاحشه‌ها نیز با دادن پول به نیروی پلیس و رشوه، به‌راحتی به کار خود ادامه می‌دادند. ولی کم‌کم با نظارت بیشتر فرمانداران آمریکا، افراد مجرب‌تری جذب نیروی پلیس آمریکا شدند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

شانزده − هشت =