توپ چوبی چه بود و در چه مواقعی استفاده می‌شد؟

توپ چوبی چه بود و در چه مواقعی استفاده می‌شد؟

1011
0
اشتراک‌گذاری

توپ چوبی سلاحی بود که در جنگ‌های گذشته برای ترساندن دشمن از آن استفاده می‌شد. این توپ‌ها معمولاً از چوب ساخته می‌شد و بیشتر اوقات آن را به رنگ سیاه درمی‌آوردند. در انگلستان به این توپ‌ها کوئیکر یا اسلحه‌ی چوبی بچه‌ها می‌گفتند. این جنبش در سال ۱۶۰۰ میلادی شکل گرفت و عقیده داشت که در جنگ‌ها باید از خشونت کمتری استفاده شود.

این گروه را مسیحیانی تشکیل می‌دادند که تنها به خدا باور داشتند و کلیسا و کشیش‌های آن را نمی‌پذیرفتند. آن‌ها باور داشتند که در وجود هر فرد یک خدا وجود دارد. در سال ۱۸۶۲ میلادی، یکی از رهبران این جنبش به نام ویلیام پنه به آمریکا مهاجرت کرد و توانست ایالت پنسیلوانیا را در آنجا کشف کند. در طول انقلاب آمریکا، از این سلاح استفاده‌ی زیادی علیه دشمن شد.

در چهارم دسامبر سال ۱۷۸۰ میلادی، نبرد سنگینی بین طرفداران تاج‌وتخت و انقلابیون آمریکا اتفاق افتاد. انقلابیون به رهبری ویلیام واشنگتن به سلطنت‌طلب‌ها حمله کردند. رهبری سلطنت‌طلب‌ها را هنری راگلی بر عهده داشت. ویلیام واشنگتن دستور ساخت بیش از ۱۰۰۰۰ توپ چوبی را داد. همین توپ‌ها باعث ترس سلطنت‌طلب‌ها شدند و آن‌ها مجبور به تسلیم در برابر انقلابیون آمریکا شدند. در طول جنگ‌های داخلی آمریکا نیز از توپ‌های چوبی استفاده می‌شد. به‌عنوان‌مثال ژنرال جورج مک کالن در سال ۱۸۶۲ میلادی، و در ایالت پنسیلوانیا از این توپ‌ها علیه قوای مخالفش استفاده کرد. او حتی درنبرد ویرجینیا نیز از این توپ‌ها استفاده کرد. در نبردهای آینده‌ی آمریکا و ب علت لو رفتن نقشه‌ها از توپ‌ها کمتر استفاده می‌شد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

2 × سه =