جیمز بیوکنن: بدترین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا

جیمز بیوکنن: بدترین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا

886
0
اشتراک‌گذاری

به گفته‌ی بسیاری از مورخان، پانزدهمین رئیس‌جمهور آمریکا، جیمز بیوکنن بدترین رئیس‌جمهور تاریخ این کشور است. او کاری برای لغو برده‌داری نکردی نکرد و کشور را به سمت جنگ داخلی پیش برد. او در سال ۱۷۹۱ میلادی و در پنسیلوانیای آمریکا به دنیا آمد.

او در شهر خودش و قبل از ورود به عالم سیاست، وکیلی بسیار موفق بود. مدتی بعد او توانست وارد کنگره‌ی آمریکا شود. او برای دوره‌ای، سفیر آمریکا در بریتانیا و روسیه و سپس به‌عنوان وزیر امور خارجه‌ی دولت وقت امریکا انتخاب شد.

او پس از پیروزی در انتخابات و غلبه بر رقیب سرسختش جان فرمانت، اعلام کرد که آفریقایی‌ها از حقوق شهروندی محروم هستند و آن‌ها هیچ‌گاه نمی‌توانند به‌عنوان شهروند ایالات‌متحده‌ی آمریکا انتخاب شوند.

او همچنین اعلام کرد که دولت‌های فدرال حق لغو برده‌داری را ندارند. او فکر می‌کرد که این تصمیمش آمریکا را متحدتر خواهد کرد ولی کشور روزبه‌روز بیشتر دچار هرج‌ومرج می‌شد. به علت تصمیمات غلط او، برخی از ایالت‌های آمریکا، اعلان خودمختاری کردند. در سال ۱۸۶۰ میلادی، رقیب او آبراهام لینکلن، به‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شد. او سعی کرد جلوی آشوب و جنگ داخلی را بگیرد ولی کار از کار گذشته بود. از جیمز بیوکنن به‌عنوان یکی از بدترین رؤسای جمهور یاد می‌شود. او در سال ۱۸۶۸ میلادی و در زادگاهش پنسیلوانیا درگذشت.

بدون نظر

ارسال یک نظر

یک × 3 =