حقایق تاریخی جالب که هیچ‌کسی به شما نخواهد گفت

حقایق تاریخی جالب که هیچ‌کسی به شما نخواهد گفت

1329
0
اشتراک‌گذاری

از حمله‌ی خرگوش‌ها به ناپلئون، امپراتور فرانسه گرفته و تا جنگی که کمتر از چهل دقیقه به طول انجامیده است. اینها حقایقی هستند که هیچ‌گاه کسی به شما نخواهد گفت. امروز شگفتی‌های تاریخ حقایقی را به شما خواهد گفت که تاکنون کسی به شما نگفته است. با ما همراه باشید.

طولانی‌ترین جنگ تاریخ بین هلند و جزایر سیسیلی بود که از سال ۱۶۵۱ تا ۱۹۸۶ به طول انجامید. جنگ زانزیبار نیز کوتاه‌ترین جنگ تاریخ است. این جنگ تنها ۳۸ دقیقه طول کشید. در سال ۱۹۵۲ میلادی، آلبرت انیشتین، فیزیک‌دان معروف قرار بود به‌عنوان رئیس‌جمهور اسرائیل انتخاب شود ولی نپذیرفت. جان اف کندی، آنتونی بارگوس و سی اس لوییز در یک روز مردند.

کار مارکس، رهبر مارکسیست‌های جهان در یک دوره به‌عنوان روزنامه‌نگار در نیویورک کار می‌کرد. کینم جونگ، رهبر سابق کره‌ی شمالی، بیش از شش اپرا نوشته است. در سال ۱۹۲۹ میلادی دانشمندان از بدن یک گربه‌ی زنده تلفن ساختند.

رونالد ریگان، رئیس‌جمهور سابق آمریکا یک غریق نجات بود و جان بیش از ۷۷ نفر را از مرگ حتمی نجات داد. در سال ۱۹۱۲ میلادی، یتیم‌خانه‌ی مرکزی پاریس یک مسابقه برگزار کرد تا پول برای خیریه جمع کند. جایزه‌ی مسابقه یک نوزاد از کودکان یتیم آنجا بود. پادشاه جورج اول، یکی از معروف‌ترین پادشاهان بریتانیا در حقیقت یک آلمانی بود. در ابتدای جنگ جهانی اول، نیروی هوایی آمریکا تنها ۱۸ فروند هواپیما داشت. اولین بمبی که در طول جنگ جهانی دوم و در شهر برلین منفجر شد، یک فیل را در باغ‌وحش کشت. مجلس کشور ایسلند قدیمی‌ترین مجلس جهان است. این مجلس در سال ۹۳۰ بعد از میلاد ایجاد شد. مصریان باستان، کفش‌هایشان را از سنگ می‌ساختند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

دوازده + 1 =