هجده حقیقت تاریخی باورنکردنی در مورد مجسمه آزادی

هجده حقیقت تاریخی باورنکردنی در مورد مجسمه آزادی

900
0
اشتراک‌گذاری

مجسمه آزادی یکی از محبوب‌ترین بناهای ساخت بشریت است که از سوی فرانسه به مردم آمریکا هدیه داده شد. این مجسمه را فردی به نام فردریک آکوسته بارثولدی طراحی و فردی به نام گوستاو ایفل آن را ساخته بود. در این مقاله‌ی کوتاه شگفتی‌های تاریخ حقایقی جالب را از این اثر هنری برای شما بازگو می‌کنیم.

این مجسمه سی‌وپنج فوت ارتفاع دارد. در سال ۱۹۸۶ میلادی، در مشعل این مجسمه بیش از ۲۴ هزار قطعه طلای کوچک قرار داده‌شده است. بیش از هفت شعله اطراف سر مجسمه‌ی آزادی قرار دارد که نماد هفت قاره‌ی جهان است. بیش از ۲۵ پنجره نیز در تاج بانوی آزادی وجود دارد. ابتدا قرار بود این مجسمه به کشور مصر هدیه داده شود ولی مقامات فرانسه آن را به مردم آمریکا هدیه دادند.

سالانه بیش از ۳.۲ میلیون جهانگرد از این مجسمه دیدن می‌کنند. طراح این مجسمه برای ساختن آن از خدای یونانیان باستان لیبریا الهام گرفته است. در سال ۱۸۷۸ میلادی، سر این مجسمه در پاریس برای عموم به نمایش گذاشته شد.

هرساله بیش از ۶۰۰ صاعقه به این مجسمه برخورد می‌کند. اندازه‌ی کفش‌های مجسمه‌ی آزادی بسیار بزرگ است و در آن بیش از ۸۷۹ کفش واقعی جا می‌شود. در کشورهایی مانند مالزی، چین، برزیل، تایوان و پاکستان کپی‌هایی از این مجسمه وجود دارد. صورت این مجسمه از روی صورت مادر طراح آن ساخته‌شده است. نام مادر طراح مجسمه‌ی آزادی شارلوت بوده است. این مجسمه نمادی از مهاجرت به شمار می‌رفت. زمانی که مهاجران به آمریکا می‌رسیدند اولین چیزی که می‌دیدند مجسمه‌ی آزادی بود.

بدون نظر

ارسال یک نظر

20 − 10 =