نه حقیقت جالب درباره ی مسجد جامع دهلی

نه حقیقت جالب درباره ی مسجد جامع دهلی

950
0
اشتراک‌گذاری

مسجد جامع  شهر دهلی، یکی از بزرگ‌ترین مساجد کشور هندوستان هست.  این مسجد یکی از پر رفت‌وآمد ترین محل‌های مذهبی در کشور هند می‌باشد. این مسجد میراث بزرگی از رنگ و معماری اسلامی است. در این مقاله از شگفتی‌های تاریخ نگاهی اجمالی به زوایای تاریخی این بنای باشکوه خواهیم انداخت.

این مسجد توسط شاه جهان و در بین سال‌های ۱۶۴۴ تا ۱۶۵۶ میلادی ساخته‌شده است. بیش از ۵۰۰۰ نفر در ساخت این مسجد مشارکت داشته‌اند و در زمان خودش یکی از بزرگ‌ترین بناهای جهان به شمار می‌رفت. امام جماعت فعلی این مسجد از کشور ازبکستان و شهر بخارا است. در هر نوبت نماز در این مسجد، بیش از ۲۵۰۰۰ نفر می‌توانند شرکت کنند.

تاکنون به این مسجد دو بار حمله‌ی تروریستی انجام‌شده است. یک‌بار در سال ۲۰۰۶ میلادی که با انفجار بمب همراه بود و یک‌بار در سال ۲۰۱۰ میلادی که یک فرد با اسلحه به این مسجد حمله کرد. شما از راه‌های مختلفی می توانید وارد این مسجد شوید. ظریفت کلی این مسجد ۸۵۰۰۰ هزار نفر است. غروب‌های این مسجد بسیار زیبا و دل‌انگیز است.

مسجد جامع  شهر دهلی ۲۶۵ دالان و راهروی بزرگ دارد و از این حیث یکی از بزرگ‌ترین مسجدهای جهان به شمار می‌رود. این مسجد را مسجد جامع می‌نامند زیرا بزرگ‌ترین نماز جمعه‌ی هندوستان در این مسجد برگزار می‌شود. نظر شما راجع به این مسجد چیست؟ آیا دوست دارید از این بنای مقدس دیدن کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

بدون نظر

ارسال یک نظر

چهار × یک =