ده حقیقت جالب در مورد جنگ خلیج فارس

ده حقیقت جالب در مورد جنگ خلیج فارس

2601
0
اشتراک‌گذاری

به مناسب روز ملی خلیج‌فارس ما از جنگ خلیج‌فارس حقایقی کوتاه برای شما آماده کرده‌ایم. این جنگ در دوم ماه آگوست سال ۱۹۹۰ میلادی آغاز شد. با شگفتی‌های تاریخ همراه باشید تا حقایقی جالب را برای شما آماده کنیم.

آیا می‌دانید چرا این جنگ اتفاق افتاد؟ این جنگ پاسخی از سوی برخی از کشورها به علت تجاوز عراق به کویت بود. رهبری این جنگ را دولت ایالات‌متحده بر عهده داشت و در این جنگ ۳۴ کشور شرکت داشتند. به این نبردها، جنگ‌های خلیج، جنگ کویت، جنگ عراق اول و جنگ خلیج‌فارس می‌گویند که نام آخر معتبرترین نام برای این جنگ است و حتی نام خلیج‌فارس بر روی مدال شجاعت سربازان آمریکایی نیز حک‌شده است.

در این جنگ سازمان ملل متحد و دولت آمریکا شدیدترین تحریم‌ها را علیه کشور عراق اعمال کردند. جورج دبلیو بوش پدر، در آن زمان رئیس‌جمهور ایالات‌متحده‌ی آمریکا بود و با اعزام نیرو به عربستان سعودی آتش جنگ را در این منطقه برافروخت. او همچنین رهبران سایر کشورها را متقاعد کرد که در این جنگ شرکت کنند. آرایش نظامی در این جنگ دو برابر آرایش نظامی در جنگ جهانی دوم بود.

ایالات متحده، عربستان سعودی، دولت بریتانیا و مصر بیشتر افراد نظامی را در این جنگ شرکت داده‌اند. دولت ایالات‌متحده‌ی آمریکا بیش از ۶۰ میلیارد دلار در این جنگ هزینه کرد و کشورهای عربستان سعودی و کویت سی‌ودو میلیون میلیارد دلار در این جنگ هزینه کردند. نظر شما عزیزان در مورد این جنگ چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید. برای دسترسی راحت‌تر به مطالب وب‌سایت ما عضو کانال تلگرام ما شوید.

بدون نظر

ارسال یک نظر

پنج × 2 =