حقایقی کوتاه در مورد گروه تروریستی طالبان

حقایقی کوتاه در مورد گروه تروریستی طالبان

1322
0
اشتراک‌گذاری

گروه تروریستی طالبان از سال ۱۹۹۶ تا سال ۲۰۰۱ میلادی کشتار بسیار وسیعی را در کشور افغانستان آغاز کرد. از سال ۲۰۱۳ میلادی، ملا محمد عمر، رهبری گروه طالبان را برعهده‌گرفته است. در این مقاله‌ی کوتاه حقایقی جالب از گروه طالبان را برایتان بازگو می‌کنیم. با شگفتی‌های تاریخ همراه باشید.

در سال ۲۰۱۵ میلادی، ملا اختر منصور به‌عنوان رهبر طالبان انتخاب شد. او در همان سال کشته شد و مولوی آخوندزاده در سال ۲۰۱۶ میلادی و بعد از کشته شدن منصور به‌عنوان رهبر طالبان انتخاب شد. در طول جنگ داخلی افغانستان و در سال ۱۹۹۴ میلادی، این گروه نقش پررنگی را در این نبرد ایفا کرد و عامل کشتار بسیاری از مردم بی‌گناه بود.

بیشتر اعضای این گروه در کشور پاکستان درس‌خوانده‌اند و آموزش‌دیده‌اند. تحت رهبری عمر، طالبان به طرز وحشتناکی در افغانستان گسترش پیدا کرد. گروه مجاهدین از اعضای اصلی طالبان هستند.

در سال ۱۹۹۶ میلادی، طالبان در افغانستان اعلان حکومت اسلامی کرد و شهر قندهار را به‌عنوان پایتخت این شهر انتخاب کرد. تا سال ۲۰۱۱ میلادی، بیشتر قسمت‌های افغانستان تحت کنترل داشت. تنها سه کشور در جهان وجود دارند که با گروه طالبان روابط دیپلماتیک دارند: امارات متحده‌ی عربی، عربستان سعودی و پاکستان. سایر کشورهای جهان هیچ‌گونه روابط دیپلماتیکی با طالبان ندارند.

طالبان گروهی افراطی است و قوانین سنگینی را علیه زنان پیاده می‌کند. زمانی که سازمان ملل سعی کرد به افرادی که در افغانستان از گرسنگی می‌مردند غذا برساند، اما طالبان با این کار مخالفت کرد. طالبان مسئول تخریب بیش از ۱۰۰۰۰ خانه در افغانستان است. بیش از ۸۰ درصد کسانی که توسط طالبان مورد شکنجه قرارگرفته‌اند بی‌گناه بودند. طالبان در حوادث یازدهم سپتامبر نیز نقش داشته است.

بدون نظر

ارسال یک نظر

یک × 5 =