حقایقی ناگفته درباره‌ی داوود نبی(ع)

حقایقی ناگفته درباره‌ی داوود نبی(ع)

3789
0
اشتراک‌گذاری

حکایات زندگی داوود نبی (ع) بسیار جذاب و صدالبته خواندنی است. در این مقاله‌ی کوتاه از شگفتی‌های تاریخ قصد داریم ناگفته‌هایی را از زندگی این پیامبر بزرگ برایتان بازگو کنیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید

داوود نبی (ع) پادشاه سرزمین‌های مقدس بود. او فرمانروایی عادل و زاهد بود. داوود نبی (ع) قبل از اینکه به پادشاهی اسرائیل برسد، فرمانروای پادشاهی یهودا بود. پادشاهی که قبل از حضرت داوود (ع) حکومت می‌کرد، فردی ضعیف و فرومایه بود و تنها توانسته بود دو سال بر مسند پادشاهی باقی بماند. داوود نبی (ع) هم‌زمان بر دو قلمرو یهودا و اسرائیل حکومت می‌کرد. او به مدت هفت سال پادشاه اسرائیل بود.

در کتب تاریخی و روایات مختلف آمده است که داوود نبی (ع) به مدت سی‌وسه سال حکومت کرد. بعد از او پسرش سلیمان (ع) بر تخت سلطنتش نشست و زمانی که وجود مبارک حضرت سلیمان (ع) از دنیا رفت، تخت سلطنت به نوادگان داوود نبی (ع) رسید.

برخی‌ها فکر می‌کنند که حضرت داوود نبی (ع) با جاناتان دوست بوده است اما خواهر جاناتان همسر پیغمبر خدا بوده است. جاناتان در یک جنگ کشته شد. دوستی نزدیک او با داوود نبی (ع) باعث شد که وجود مبارک داوود نبی (ع) خانواده و فرزندان او را به محل اقامت خودش ببرد و از آن‌ها نگه‌داری کند. حضرت داوود (ع) قصد داشت تا معبدی بزرگ برای پرستش خدا بسازد، اما از سوی پروردگار این اجازه به او داده نشد.

درست است که او پادشاه بود ولی به‌مانند مردم زندگی می‌کرد و بیشتر اوقاتش را در میان قبیله‌های خودش می‌گذراند. داوود نبی (ع) جوان‌ترین فرزند پدرش بود و هشتمین بچه در خانواده‌اش به‌حساب می‌آمد. جالب است بدانید که داوود نبی (ع) قبل از رسیدن به سلطنت چوپانی ساده بوده است.

بدون نظر

ارسال یک نظر

بیست − دو =