شهر طلا: راز درب مهروموم ‌شده‌ی باستانی

شهر طلا: راز درب مهروموم ‌شده‌ی باستانی

8025
2
اشتراک‌گذاری

درب باستانی معبد پادماناب هاسوامی، با دو مار کبرا تزئین شده است. گفته می‌شود ثروتی عظیم در آنجا نهفته است و تنها عده‌ی کمی می‌توانند وارد آن شوند. این در هیچ‌گونه قفل و یا ابزاری برای ورود ندارد و گفته می‌شود با صدای امواج دریا باز می‌شود

راهبان هندی بر این باوراند که هیچ‌کسی در زمان توانایی باز کردن این در را ندارد. معبد پادماناب هاسوامی به گفته‌ی بسیاری از مورخان عظیم‌ترین گنج‌های جهان را در خود پنهان کرده است. تخمین زده می‌شود که در این معبد بیش از ۲۲ میلیارد دلار طلا و جواهر وجود دارد. تنها ظرفی طلایی در نزدیکی این منطقه کشف‌شده است که نزدیک به یک‌میلیون دلار ارزش دارد.

این معبد در منطقه‌ی کلارا و در کشور هندوستان واقع‌شده است. در این معبد هشت عبادتگاه و دالان مخفی وجود دارد که مورخان و دانشمندان توانسته‌اند پنج در از هشت در را بازگشایی کنند.

این معبد مبدأ تحولات بزرگی بین سال‌های ۵۰۰ قبل از میلاد تا ۳۰۰ بعد از میلاد بوده است. هیچ سند رسمی‌ای وجود ندارد که نشان دهد در چه تاریخی این معبد کشف‌شده است. بسیاری از مورخان قدیمی هند مانند سانگمان تامیل به دیواری از طلا در درون این معبد اشاره‌کرده‌اند. درگذشته در درون این معبد شهری وجود داشت که از طلا ساخته‌شده بود. هندیان این شهر را شهر بهشت می‌نامیدند.

راه ورود به این شهر افسانه‌ای توسط یک دالان مخفی محافظت می‌شود. درب ورودی این دالان با دو مار کبرا محافظت می‌شود. گفته می‌شود که اگر کسی قصد ورود به این در را داشته باشد نفرین‌شده و حوادث بدی برایش اتفاق می‌افتد. در درون این دالان مقادیر زیادی سکه طلا، سلاح‌هایی که از طلا ساخته‌شده‌اند، جام‌های طلا و انواعی از جواهرات مختلف وجود دارد. طبق نظر باستان شناسان بیش از ۱۰۰۰ کیلوگرم طلا در این معبد وجود دارد. هندی‌ها بر این باوراند که انسان‌های عادی نمی‌توانند وارد این معبد شوند.

این معبد امروزه توسط ۲۰۰ گارد و انواع دوربین‌های امنیتی محافظت می‌شود. عده‌ی زیادی تلاش کردند که به درون این معبد نفوذ کنند و تنها یک سرنوشت انتظار همه‌ی آنها را می‌کشید. هیچ کدام از آنها هیچگاه برنگشتند.

2 نظر

 1. مقام داریوش سوم ک توسط ی باستان شناس ایرانی پیدا شده بیشتر از۶۰ هزار تن طلا داره ب غیر از جواهرات و سنگ های قیمتی
  اینجا۱۰۰۰ با این شهرت و ادعا کیلو داره 🙂
  اطلاعات مقام داریوش تو پیج اینستاشون هست:Reza000X13

 2. مقام داریوش سوم ک توسط ی باستان شناس ایرانی پیدا شده بیشتر از۶۰ هزار تن طلا داره ب غیر از جواهرات و سنگ های قیمتی
  اینجا با این همه شهرت و ادعا ۱۰۰۰ کیلو داره 🙂
  ایران سرزمین تمدن و گنج های پنهان
  اطلاعات مقام داریوش تو پیج اینستاشون هست:Reza000X13

ارسال یک نظر

12 − هفت =