پانزده حقیقت شگفت انگیز در مورد آبشار نیاگارا

پانزده حقیقت شگفت انگیز در مورد آبشار نیاگارا

942
0
اشتراک‌گذاری

به مجموعه سه آبشار آمریکا، هورث شور و بریدال ویل که کوچک‌ترین آنهاست اصطلاحا نیاگارا اطلاق می شود. این آبشار مرز میان آمریکا و کانادا یا به طور مشخص نیویورک و انتاریو را مشخص می کند. وجه تسمیه این آبشار ظاهر آن می باشد. این آبشار در نزدیکی آبشار آمریکا واقع شده است و جزیره لونا مرز جغرافیایی آن را جدا می کند.

 رودخانه نیاگارا میراث به جا مانده از عصر یخبندان از ۱۸ هزار سال قبل است به طوریکه قسمت جنوبی انتاریو با لایه‌های دو و ۳ کیلومتری از صفحات یخ پوشیده شده بود. نیاگارا در واقع هنوز یک آبشار جوان حساب میشود. چیزی بیشتر از دوازده هزار سال از عمر آن می‌گذرد که در مقیاس ژئولوژیک در حدود یک میکروثانیه می باشد. علاوه بر موارد فوق نیاگارا یک منبع بسیار قوی برای تولید انرژی هیدروالکتریک میباشد. در زمان اضطراری جریان آب رودخانه توسط شرکت هایی که متصدی این امر هستند کاسته می‌شود تا به ورودی بیشتری برای تولید این انرژی افزوده شود.

عبور از روی رودخانه ی نایاگارا غیرقانونی می باشد. برخی ها از روی این آبشار عبور کرده اند. برخی دیگر نیز جان خود را در این آبشار از دست داده اند. در سال ۲۰۱۲، فردی به نام نیک والندا اولین کسی بود که از روی این آبشار عبور کرد. او برای اینکار هم از دولت آمریکا و هم از دولت کانادا اجازه کتبی و رضایت نامه دریافت کرد. در این آبشار یک جزیره وجود دارد که به جزیره ی بز معروف است. در سال ۱۹۳۸ پل ماه عسل که بر روی این آبشار قرار داشت سقوط کرد. این پل یکی از زیباترین پل های جهان در زمان خودش به حساب می آمد. در سال ۱۸۴۸ میلادی به علت سرمای شدید کل آبشار نیاگارا یخ زد و منجمد شد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

شش + 13 =