حقایق جنگ: ناگفته‌هایی از ویران‌کننده‌ترین جنگ‌های تاریخ

حقایق جنگ: ناگفته‌هایی از ویران‌کننده‌ترین جنگ‌های تاریخ

1236
0
اشتراک‌گذاری

کوتاه‌ترین جنگ تاریخ جنگ زانزیبار می‌باشد که تنها ۳۸ دقیقه به طول انجامید. طولانی‌ترین جنگ تاریخ که به جنگ صدساله نیز شهرت دارد بین بریتانیا و فرانسه به وقوع پیوست. در حقیقت این جنگ ۱۱۶ سال به طول انجامید و در سال ۱۴۵۳ میلادی خاتمه یافت. در طول همین جنگ‌ها بود که بریتانیا شروع به گرفتن مالیات از مردم خودش کرد.

از سال ۱۴۹۵ میلادی تا بیست‌وپنج سال بعد از این تاریخ، هیچ جنگی در جهان رخ نداد. از سال ۱۸۱۵ میلادی تا زمان ما بیش از ۲۱۰ جنگ در جهان اتفاق افتاده است. در طول جنگ واترلو اسب لرد آکسبریج ۹ بار زخمی شد ولی همچنان صاحبش را بر زمین پرت نکرد. جنگی به نام چوی چیز در مرز دو کشور انگلستان و اسکاتلند و در بین سال‌های ۱۳۸۸ الی ۱۳۹۰ میلادی اتفاق افتاد.

دری که بمب‌های اتمی آمریکا را محافظت می‌کند بیش از ۷۴۸ تن وزن دارد و در کمتر از ۱۹ ثانیه باز می‌شود. اولین انقلاب جهان در ۲۸۰۰ سال قبل از میلاد و توسط سومری‌ها انجام شد. آنها به علت افزایش نرخ مالیات علیه حکومتشان انقلاب کردند. در سال ۱۹۹۹ میلادی، ناتو به سیبری و در خلال جنگ کوزوف حمله کرد. در این حمله تعداد حیوانات کشته‌شده بیشتر از انسان‌ها بود.

در طول جنگ جهانی دوم و اولین بمبی که بر شهر برلین سقوط کرد، تنها فیلی که در باغ‌وحش این شهر بود کشته شد. اولین تفنگ دستی جهان با گلوله هیا فلزی در سال ۱۳۲۶ میلادی ساخته شد. در طول جنگ جهانی دوم بیش از ۱۱۰۰ قایق غرق شدند. نظامیان ژاپنی در طول جنگ جهانی دوم، بعد از مرگشان یک درجه ارتقا پیدا می‌کردند.

در طول جنگ خلیج‌فارس بیش از ۱۷۰۰۰ بمب منفجر شد. در سال مین‌های عمل‌نکرده بیش از ۲۷۰۰۰ قربانی می‌گیرند. دولت ایالات متحده‌ی آمریکا بیش از ۱۳۷۵۰ کلاهک هسته‌ای دارد. کشور ایسلند هیچ ارتش و نیروی نظامی‌ای ندارد. سلاح‌های شیمیایی و میکروبی از مدت‌ها قبل از جنگ جهانی اول مورداستفاده قرار می‌گرفتند. اسپارتان ها اولین کسانی بودند که از سولفور به عنوان سلاح میکروبی در جنگ‌هایشان استفاده می‌کردند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

12 + یک =