پانزده حقیقت جالب در مورد دیوار چین

پانزده حقیقت جالب در مورد دیوار چین

1346
0
اشتراک‌گذاری

دیوار بزرگ چین به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جهان شناخته شده است. این بنا یکی از عظیم ترین بناهای ساخته ی دست بشریت است. اینکه چرا این دیوار ساخته شده است را می تولنید از اینجا بخوانید. شگفتی های تاریخ قصد دارد امروز حقایقی جالب را از تاریخ پر فراز و نشیب این دیوار برای شما بازگو کند. پس با ما همراه باشید.

مورخان بر این باوراند که این دیوار دویست سال قبل از میلاد مسیح ساخته شده است. هدف اصلی از ساخت این دیوار حفظ کردن مرزهای کشور بزرگ چین از هجوم دشمن ها به ویژه مغول ها بوده است. سلسله ی کین و پادشاهان او نقش اصلی در ساختن این دیوار را بر عهده داشته اند. کین شی هوانگدی پادشاهی بود که ایده ی ساخت این دیوار به ذهن او رسیده بود.

بیش از میلیون ها جسد در زیر این دیوار قرار دارد. در ساخت این دیوار بیش از یک میلیون و پانصد هزار چینی مشغول به کار شدند. بیشتر آنها افراد عادی بودند و تحمل فشار زیاد کار را نداشتند. گفته می شود فقط در طول ساخت این دیوار بیش از یک میلیون چینی جان خود را از دست داده اند. از بتن، آجر و چوب برای ساخت این دیوار استفاده شده است. حتی در برخی از قسمت ها از آرد برنج نیز برای پوشاندن محافظ دیوار استفاده شده است.

یک شایعه وجود دارد که مدت ها بر سر زبانها بود که شما می توانید دیوار چین را از فضا ببینید. این یک تصور غلط است و این دیوار از فضا قابل مشاهده نیست. برخی از قسمت های این دیوار به ویژه قسمت های شمالی آن بسیار آسیب دیده اند. گفته می شود که این قسمت ها تا بیست سال آینده به طور کامل از میان خواهند رفت. شما اگر بخواهید بر روی این دیوار رانندگی کنید، دولت چین این اجازه را به شما خواهد داد.

زنی به اسم مین جیانگو همسرش را در طول ساخت این دیوار از دست داد. همسر وی یکی از کارگران این دیوار بود. چینی های قدیمی می گفتند که این زن برخی از قسمت های این دیوار را نفرین می کرد و آن قسمت فرو می ریخت. هر ساله بیش از ده میلیون نفر از دیوار بازدید می کنند. این دیوار یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری کشور چین است. این دیوار در سال ۱۹۸۷ میلادی به عنوان میراث جهانی یونسکو انتخاب شد. بیش از ۷۰۰۰ برج نیز بر روی این دویار قرار دارد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

چهار × 4 =