چهارده حقیقت جالب در مورد استفن هاوکینگ

چهارده حقیقت جالب در مورد استفن هاوکینگ

979
0
اشتراک‌گذاری

استفن هاوکینگ، متولد شهر آکسفورد انگلستان، یکی از باهوش ترین و قدرتمندترین فیزیک دانان جهان است. زندگی او پر از نکات بسیار جالب است. شگفتی های تاریخ به عنوان پر ببینده‌ترین وب سایت تاریخ ایران، مقاله ای کوتاه از زندگی این دانشمند بزرگ را برای شما آماده کرده است. با ما همراه باشید.

والدین او، فرانک و ایزابل در خلال جنگ جهانی دوم و برای به دنیا آوردن پسرشان، از شمال لندن به شهر آکسفورد مهاجرت کردند. او هنگامی که در مدرسه دانش آموز بود، لقب انیشتین را به او داده بودند. استفن هاوکینگ، زمانی که در دبیرستان سن البان تحصیل می کرد، به همراه بعضی از دوستانش یک کامپیوتر ساخت. این کامپیوتر از لوازم قدیمی یک تلفن و قسمت هایی از یک ساعت ساخته شده بود.

او در دوران جوانی و نوجوانی فردی ماجراجو و پرشور و اشتیاق بود. استفن هاوکینگ همچنین در تیم قایقرانی مدرسه حضوری فعال داشت. او زمانی که در دانشگاه کمبریج بر روی رساله ی دکترای خودش کار می کرد، عاشق دختری به نام جین وایلد شد. جین، دوست نزدیک خواهر استفن هاوکینگ بود. او در سال ۱۹۳۶ و تنها زمانی که بیست و یک سال داشت به بیماری  اسکلروز جانبی آمیوتروفیک مبتلا شد.

او در خانواده ای بسیار باهوش به دنیا آمد. پدر و مادر او هر دو در دانشگاه آکسفورد درس خوانده بودند. برادر و خواهرهای او نیز بسیار به مطالعه علاقه داشتند. گفته می شود که آنها در هنگام غذا خوردن نیز کتاب می خواندند. او در سال ۲۰۰۷ و برای احساس کردن وزن صفر، پروازی را انجام می دهد و وزن صفر را درک می کند. او در چند مستند تلوزیونی و سریال نیز حضور داشته است.

استفن هاوکینگ در سال ۱۹۹۷ یک شرط را به فیزیک دان آمریکایی، جان پرسلیک باخت. موضوع این شرط در مورد سیاهچاله ها بود. اگرچه او یک بریتانیایی است ولی در هنگام صحبت کردن با لهجه ی آمریکایی صحبت می کند. از او سوال شد که بزرگترین راز جهان چیست؟ و او پاسخ داد زن. او در سال ۲۰۱۴ میلادی در چالش سطل آب یخ نیز شرکت کرد. با اینکه او با کلیسا رابطه ی خوبی ندارد ولی با پاپ ژان پل دوم نیز ملاقات هایی داشته است.

بدون نظر

ارسال یک نظر

چهارده − سیزده =