حقایقی ناگفته در مورد کلیسای کاتولیک

حقایقی ناگفته در مورد کلیسای کاتولیک

1723
2
اشتراک‌گذاری

شهر واتیکان بالاترین نرخ جرم و جنایت در جهان را داراست. با جمعیتی حدود ۵۰۰ نفر و وقوع یک جرم در روز، این شهر دارای درصد بالایی از جرم و جنایت است. مساحت این شهر نزدیک به یک مایل مربع است و سالانه بیش از بیست میلیون نفر از آنجا بازدید می کنند. بیشتر جرم و جنایت در این شهر کیف قاپیست. تنها کلیسای کاتولیک جهان که بیش از هزار سال قدمت دارد، کلیسای کاتولیک شهر رم است. در شهر رم بیش از ۲۲ کلیسای کاتولیک وجود دارد. گوتنبرگ، مخترع دستگاه چاپ، یک کاتولیک معتقد بود و اولین کتابی که چاپ کرد انجیل کاتولیک ها بود.

کلیسای کاتولیک مسئول اصلی ساختار کتاب انجیل است و هرگونه تغییری در ساختار آن بوسیله کلیسای مرکزی کاتولیک انجام می شود. پروتستان ها قسمت هایی از انجیل را به دلیل همسو نبودن با عقایدشان از انجیلشان حذف کردند. مارتین لوتر اولین کسی بود که قسمت هایی از انجیل را حذف کرد. آیا می دانید در کلیسای کاتولیگ چند قدیس وجود دارد؟ تا کنون نزدیک به ده هزار نفر از سوی کلیسای کاتولیک به عنوان قدیس به ثبت رسیده است.

هر فرد کاتولیک در صورت نیاز می تواند نبش قبر کند. بیش از پانزده درصد از بیمارستان های کشور آمریکا بیمارستان های کاتولیک تشکیل می دهند. در بیشتر نقاط جهان نیز خانه های بهداشت، مدارس و خانه سالمندان زیادی توسط کلیسای کاتولیک ساخته شده است. درآمد کلیسا بیشتر از شرکت اپل است. در سال ۲۰۱۲ میلادی، کلیسا بیش از ۱۷۰ میلیارد دلار درآمد داشته است، در صورتی که در همان سال شرکت اپل تنها ۱۵۶ میلیارد دلار درآمد داشته است. پاپ توسط گاردی به نام پاپال ها محافظت می شود. لباس اعضای این گارد را میکلانژ طراحی کرده است. تمام اعضای این گارد در کشور سوییس آموزش های نظامی بسیار زیادی را دیده اند.

2 نظر

  1. عزیزم مارتین لوتر کینگ رهبر سیاه پوستان آمریکا بود اونی که شما بهش اشاره کردید مارتین لوتر است.

  2. مارتین لوتر کینگ رهبر سیاه پوستان آمریکا بود شخص مد نظر شما مارتین لوتر کشیش و از بنیانگذاران مذهب پروتستان است ضمنا نقش قبر درست نیست نبش قبر درست است.

ارسال یک نظر

17 + ده =