هفت حقیقت جالب در مورد امپراتوری اسپانیا

هفت حقیقت جالب در مورد امپراتوری اسپانیا

1704
0
اشتراک‌گذاری

اسپانیایی ها برای مدت بسیار طولانی ای صاحب بزرگترین و قدرتمندترین امپراتوری حهان بودند. اینکه چطور اسپانیایی ها امپراتوریشان را گسترش دادند بسیار جالب و آموزنده است. جالب ترین قسمت درباره ی  امپراتوری اسپانیا، طرز برخورد آنها با مردم سرزمین هایی بود که تصاحب می کردند. در این مقاله شما را با هفت حقیقت تاریخی جالب در مورد امپراتوری اسپانیا آشنا خواهیم کرد. با شگفتی های تاریخ همراه باشید.

 امپراتوری اسپانیا یکی از وسیع ترین امپراتوری های جهان بود. این امپراتوری، پنجمین امپراتوری بزرگ جهان بعد از امپراتوری بریتانیا، امپراتوری مغول، امپراتوری روسیه و سلسله ی کینگ است. این امپراتوری بیش از ۱۳.۷ میلیون کیلومتر مربه وسعت داشت. این امپراتوری در طول قرن های هفدهم و هجدهم میلادی، به قوی ترین قدرت اقتصادی جهان تبدیل شد. اسپانیایی ها بیشتر تجارت را در این زمان انجام دادند. آنها می گفتند که آفتاب هیچگاه در امپراتوریشان غروب نخواهد کرد.

امپراتوری اسپانیا در اوج شکوه خود و در دوران اکتشافات سرزمین های جدید قرار داشت. کریستوف کلومب، کاشف معروف نیز از این کشور به مسافرت می پرداخت. این اکتشافات تا سال ۱۸۹۸ میلادی و تا شروع جنگ های آمریکا و اسپانیا ادامه داشت. کشورهایی زیادی در آسیا، آفریقا، آمریکای مرکزی و حتی بخش هایی از خود اروپا نیز جزء مناطق استعمار شده ی اسپانیا بودند.

کرستوف کلومب از طرف پادشاهان کاتولیک اسپانیا مأمور می شد تا مناطق جدیدی را برای استعمار کشف کند. در قرن هجدهم میلادی، امپراتوری اسپانیا در اوج شکوفایی خودش قرار داشت. در نیمه دوم قرن هجدهم میلادی، تجارت در مستعمرات این کشور به ثباتی قابل توجه رسید. امپراتوری اسپانیا زبان خودش را به عنوان میراثی برای کشورهای تحت کنترلش برجای گذاشت. امروزه بیست کشور زبان اسپانیایی را به عنوان زبان رسمی کشور خودشان انتخاب کرده اند و بیش از ۵۷۰ میلیون نفر در جهان به این زبان صحبت می کنند. اسپانیایی ها حتی بر ایالت هایی مانند تگزاس، فلوریدا، کالیفرنیا و نیو مکزیکو تحت عنوان مستعمره ی اسپانیا حکومت کرده اند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

پانزده − دوازده =