حقایق تاریخی جالب در مورد کشتی نوح نبی(ع)

حقایق تاریخی جالب در مورد کشتی نوح نبی(ع)

4847
7
اشتراک‌گذاری

داستان به هلاکت رسیدن قوم نوح (ع) را بسیاری از ما شنیده ایم. اما اینبار شگفتی های تاریخ قصد دارد ناگفته هایی را از کشتی نوح نبی(ع) برای شما بازگو کند. برای شنیدن این حقایق جالب تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

طول کشتی نوح نبی(ع) بیش از ۱۵۰ متر بود. این اندازه ی یک کشتی حمل ناوگان هواپیمایی در طول جنگ جهانی دوم بود. تخمین زده می شود که در درون کشتی نوح نبی(ع) بیش از یک و نیم میلیون متر مکعب فضا وجود داشته است. طبق تحقیات اخیر محققان دانشگاه لیسستر، کشتی نوح نبی(ع) می توانست بیش از ۷۰۰۰۰ گونه از حیوانات و گیاهان را بدون غرق شدن حمل کند.

برخی محققان باور دارند که کشتی نوح تنها ۱۶۰۰۰ گونه از جانوران را حمل می کرده است. در طول تاریخ بیش از ۲۵۰ داستان وجود دارد که تشابه زیادی به داستان نوح نبی(ع) دارند. محققان در سالهای اخیر و در قسمت های مختلف جهان بقایای یک سیل بزرگ را کشف کرده اند که گفته می شود احتمال دارد مربوط به سرگذشت قوم نوح نبی(ع) باشد.

ما امروزه می دانیم که محل دقیق کشتی نوح کجاست. بله درست شنیده اید. محل کشتی نوح نبی(ع) پیدا شده است. طی کاوش های اخیر باستان شناسان، بقایای کشتی نوح نبی(ع) در کوه های آرارات ترکیه پیدا شده است. در بقایای یافت شده کشتی مورد نظر در کوه آرارات، اندازه ی گفته شده برای کشتی نوح در انجیل با اندازه ی کشتی یافت شده برابر می باشد.

بقایای کشتی نوح نبی(ع) مورد آزمایش قرار گرفته است و نشان می دهد که در ساخت آن از کربن خالص استفاده شده است. این نشان می دهد که در کشتی موجودات زنده ی زیادی وجود داشته است. در ساخت کشتی از آلومینیوم و آهن نیز استفاده شده است. بقایای یک گربه ی باستانی نیز در یافته های باستان شناسان پیدا شده است. به روستای کنار کشتی یافت شده، روستای هشت نجات یافته می گویند. گفته می شود از این کشتی هشت فرد پیاده شده اند.

7 نظر

 1. واقعا تو این دوره دسترسی آسان به منابع و اطلاعات دست اول دلتون رو به این ادعاهای بی منبع و مأخذ خوش کرده اید؟

 2. چطور به خودتون اجازه می دین حرفای خدا، در کتاب آسمانیش رو زیر سوال ببرین؟ چطور می تونین وعده ی خدا رو خلف کنید؟ خدا پیامبرش و تمام کسانی که ایمان آورده بودن، و از موجودات، به صورت جفت جفت، در واقع همه ی سوارشدگان رو نجات داد… و بقیه بودن که به عذاب الهی دچار شدن…
  پس این که هشت نفر پیاده شدن، دروغ محضه! از خودتون و اطلاعات ناقصتون و انتشار این اطلاعات ناقص، خجالت بکشین!

  • بجای تعصب، تحجر و قبول کورکورانه این مزخرفات
   از دریچه عقل به تمام موضوعات بنگرید
   تعصب عامل اصلی بدبختی و جهل است پرواضح است که شما عمیقا در دام آن گرفتارید

 3. دوباره لاطائلات و مزخرفات
  داستان نوح و کشتی او میتولوژی است، ابدا جنبه ی تاریخی ندارد، از جهت عقلی هم انقدر این داستان مزخرف است که تنها مناسب قصه های کودکان ناقص العقل است

 4. خود امام صادق گفت کلا ۸ جفت حیوان در این کشتی بوده و در اسلام هم هرگز حرفی از جهانی بودن این واقعه زده نشده
  ولیکن شما… من نمیدونم واقعا این دروغ ها رو از کجا اوردین
  واقعا مسخره س واقعا!

ارسال یک نظر

9 + 14 =