لئونید روگوزوف؛ پزشکی که خودش را جراحی کرد

لئونید روگوزوف؛ پزشکی که خودش را جراحی کرد

910
0
اشتراک‌گذاری

لئونید روگوزوف پزشک ۲۷ ساله ی روسی یک شگفتی در دنیای پزشکی محسوب می شود. در ماه آوریل سال ۱۹۶۱ میلادی، این پزشک جوان در ایستگاه مرکزی کشور روسیه در قطب جنوب مشغول به انجام ماموریت بود. به ناگاه صورت او به مانند برف های بیرون سفید شده و وی به بیماری پریتونیت دچار شده بود. او می دانست که به جز خودش کسی دیگری توانایی جراحی را ندارد. او به همراه دوازده تن دیگر در این مرکز اقامت داشت.

به علت شرایط آب و هوایی بسیار بد و طوفان های شدید، او امکان پرواز به مناطق بهتر برای جراحی را نداشت. تنها یک راه برای نجات او وجود داشت. او مجبور بود خودش را جراحی کند و آپاندیس خودش را بردارد. جراحی او بیش از یک ساعت و چهل و پنج دقیقه به طول انجامید. او توانست به طرز معجزه آسایی آپاندیس خودش را بردارد.

در خاطرات او اینگونه آمده است:

من با دستکش کار می کردم. من در این جراحی استفاده ی زیادی از آینه کردم و این بسیار به من کمک کرد. در بسیاری از مواقع من با دستانم مراحل جراحی را انجام می دادم. خون ریزی در برخی از موارد بسیار شدید بود ولی من چاره ای به جز ادامه ی جراحی نداشتم. در یک مرحله من رگی را به اشتباه بریدم و خون زیادی از من رفت.
آنجا متوجه شدم که برخی از مراحل را باید تکرار کنم و این بسیار دردناک بود. من از شدت درد به خودم می پیچیدم. من هر چهار یا پنج دقیقه یکبار، بیست دقیقه استراحت می کردم. آن روز، طولانی ترین روز زندگی من بود.

بعد از این جراحی او دو هفته بعد به سر کارش برگشت و یک زندگی بسیار آرامی را سپری کرد. او تا سال ۲۰۰۰ میلادی زنده ماند و به مرگ طبیعی از دنیا رفت. گفته می شود او در این جراحی تا نزدیکی مرگ نیز پیش رفته بود.

بدون نظر

ارسال یک نظر

4 × 3 =