ناگفته هایی از زندگی پاپ فرانسیس

ناگفته هایی از زندگی پاپ فرانسیس

1183
0
اشتراک‌گذاری

پاپ بی شک شناخته شده ترین چهره در دنیای مسیحیان است. او سمبل کلیسای کاتولیک و نماد خدا بر روی زمین است. بیشتر ما پاپ فرانسیس را فردی می شناسیم که سفرهای زیادی را به نقاط مختلف جهان انجام می دهد و مراسمات معنوی بسیاری را انجام می دهد. ولی نکات بسیار جالبی از زندگی پاپ حال حاضر جهان وجود دارد که شگفتی های تاریخ آن را برای شما بازگو خواهد کرد.

پاپ فرانسیس در هفدهم دسامبر سال ۱۹۳۶ به دنیا آمد. او متولد شهر بوینس آیرس از کشور آرژانتین است. او در سال ۱۹۶۹ یک کشیش شد و در سال ۲۰۱۳ میلادی به عنوان رهبر کاتولیک های جهان انتخاب شد. تا کنون نام فرانسیس برای هیچ پاپی در طول تاریخ انتخاب نشده است و او اولین فرد از انجمن عیسی مسیح (ع) است که به عنوان پاپ انتخاب شده است.

تمام دنیا او را به عنوان فرانسیس می شناسند ولی نام واقعی او جورج ماریو برگوگلی است. او به افتخار یک قدیس به نام فرانسیس نام خودش را به فرانسیس تغییر داد. گفته می شود که پاپ قبل از کشیش شدن عادت به رقصیدن داشته است. پاپ فرانسیس داری مدرک فوق لیسانس شیمی است و سالها به عنوان معلم در دبیرستان ها تدریس می کرده است. او مدتی نیز به عنوان پیش خدمت در رستوران ها کار می کرد.

در زمانی که او به عنوان پاپ انتخاب شد، بسیاری از پزشکان، نگران وضع سلامتی او بودند. او در زمان نوجوانی، جگر سفیدش را از دست داده بود. حالا او در وضع جسمانی خوبی به سر می برد. گفته می شود که پاپ عادت دارد خودش غذاهایش را درست می کند. او علاقه ی بسیار زیادی به آشپزی دارد و این کار یکی از تفریخات مورد علاقه ی او است.

پاپ در شبکه های اجتماعی حضوری بسیار فعال دارد و صفحه ی او در شبکه ی اجتماعای توئیتر بیش از ۷ میلیون دنبال کننده دارد. او به ورزش فوتبال نیر علاقه ی زیادی دارد و بیشتر مسابقات فوتبال را در لیگ آرژانتین دنبال می کند. او یکی از طرفداران سرسخت کتاب ارباب حلقه ها است. او سایر کتاب های نویسنده ی ارباب حلقه ها را نیز خوانده است. او هم اکنون شهروند رسمی سه کشور است (ایتالیا، آرژانتین و واتیکان).

او بر عکس پاپ های قبلی در یک خانه ی کوچک استیجاری زندگی می کند که گفته می شود بسیار ساده است. او در همان سالی که به عنوان پاپ انتخاب شد، به عنوان شخصیت برجسته ی مجله ی تایم نیز انتخاب شده بود. یکی از علاقه مندان به او، یک موتور هارلی دیویدسون هدیه داده بود. او این موتور سیکلت را فروخت و هزینه ی آن را صرف کسانی که بی خانمان بودند کرد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

11 − 4 =