ناگفته هایی از شام آخر عیسی (ع)

ناگفته هایی از شام آخر عیسی (ع)

10246
0
اشتراک‌گذاری

حضرت عیسی (ع) در زمان زندگی پر برکتشان معجزات زیادی را انجام داد. ولی هیچ کسی به جزء خودش خبر نداشت که شام آخر، واپسین ساعات زندگی پر برکتش بر روی زمین است. گفته می شود عیسی (ع) نان و سیب زمینی را به عنوان آخرین غذایش خورد. شام او نشان می دهد که پیغمبر خدا تا چه اندازه ساده زیست بوده است.

همانطور که از نام آن پیداست شام آخر، آخرین وعده غذایی عیسی (ع) به همراه دوازده حواریون خودش است. شام آخر عیسی (ع) در حقیقت اولین مرحله از یادبود مسیح است. فکرش را بکنید که اولین مراسم معنوی مسیحیان با شام آخر عیسی (ع) یکی شده است. در این شام عیسی (ع) یک تکه نان را برداشت و به دو نیم تقسیم کرد. قسمت اول آن را خودش خورد و نیمه دیگر را به حواریونش بخشید.

نان در اینجا به بدن مطهر عیسی (ع) اشاره می کند. بعد از خوردن نان پیغمبر خدا کمی نوشیدنی میل نمود و بقیه آن را به حواریونش داد. داستان شام آخر نیز در روایات عهد عتیق آمده است. در آنجا آمده است که به زودی او به سمت خدا باز خواهد گشت. شام آخر به قدری در مسیحیت مهم است که داوینچی نقاش معروف یک تابلو از روی آن کشیده است. طول این نقاشی ۸.۸ متر است.

در این نقاشی حواریون دور تا دور عیسی (ع) را گرفته اند و سه پنجره نیز در نقاشی وجود دارد. جالب است بدانید که شام آخر در روز پنجشنبه اتفاق افتاده است و به آن پنجشنبه مقدس می گویند. در شام آخر، عیسی (ع) پیش بینی کرده بود که پیتر یکی از حواریون او سه بار او را انکار خواهد کرد. در موقع شام عیسی (ع) گفت که فردی در اینجا و در همین شب به او خیانت خواهد کرد.

یهودا که یکی از با وفاترین و شبیه ترین افراد به پیغمبر خدا بود به حضرت عیسی (ع) خیانت کرد. بعد از شام عیسی به همراه حواریونش به باغی رفت تا دعا بخواند. بر روی میز شام چهار فنجان نوشیدنی قرار داشت که هر کدام معنای خاصی را ارائه می دهد. هنگامی که عیسی (ع) به باغ رفت تا عبادت کند به حواریون خودش دستور داد تا مراقب باشند اما آنها به هنگام نگهبانی خوابشان برد. عیسی (ع) بر روی آنها فریاد کشید و گفت به علت نوشیدن و خوردن زیاد خوابتان برده است. همان شب عیسی (ع) دستگیر و فردا به صلیب کشیده شد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

سه + یازده =