چه اتفاقی برای شهر گمشده ی آتلانتیس مشرق زمین افتاد؟

چه اتفاقی برای شهر گمشده ی آتلانتیس مشرق زمین افتاد؟

2726
2
اشتراک‌گذاری

هندوستان کشوری با مذاهب بسیار گوناگون و متنوع است. در این کشور معابد و مکان های مقدسی وجود دارند که قدمت برخی از آنها به چندین هزار سال قبل بر می گردد. لرد کریشنا یکی از فرمانروایان هند بود که معابد بسیاری را در این کشور ساخت. او شهری به نام داوارکا را بنیان نهاد که در زمان خودش یکی از بزرگترین و زیباترین شهرهای جهان بود. امروزه نیز هندیان باور دارند که علم در این شهر وجود دارد.

ریشه های این شهر به ۳۲۰۰ قبل از میلاد مسیح بر می گردد. این نشان می دهد که قدمت این شهر از بسیاری از تمدن ها جهان قدیمی تر است. طبق گفته های اساطیر هندو، هشت آواتار در این شهر زندگی می کردند. لرد کریشنا با کشتن عموی خودکانسا، توانست قدرت را در این شهر در اختیار بگیرد. افسانه ها و داستان های زیادی راجع به این شهر وجود دارد.

این شهر چگونه از امواج خروشان دریاها محافظت می شد؟

افسانه های قدیمی به ما می گویند این شهر توسط دریاهای بسیاری احاطه شده بود و امواج سهمگینی به آن اثابت می کرد. بسیاری از مورخان و باستان شناسان این نظریه را قبول ندارند. طبق افسانه ها، این شهر از ۳۰۰۰۰ سال قبل توسط خدایان محافظت می شده است. در ادامه ی داستان های افسانه ای آمده است که این شهر توسط گانداری نفرین شده است. گانداری ملکه ی بزرگ آن زمان هندوستان و مادر پادشاه آینده ی این کشور بود. طبق افسانه ها او بیش از ۱۰۰ پسر داشت که همه ی آنها در جنگ کشته شده بودند. زمانی که لرد کریشنا به سوی او رفت، ملکه ی مادر از او خواست که به جنگ های بی نتیجه پایان دهد اما او قبول نکرد. اما کریشنا رنج های او را نادیده گرفت و ملکه گانداری، کریشنا و قلمرو پادشاهیش را نفرین کرد.

در اکتشافات باستان شناسی مشخص شده است که در کنار این شهر دریاهایی وجود داشته است که امروزه از بین رفته است. این اکتشافات به قرن پانزدهم میلادی بر می گردد. برخی دیگر از مورخان و باستان شناسان باور دارند که این شهر افسانه ای توسط یک سونامی سهمگین از میان رفته است. این سونامی در سال ۱۵۰۰ بعد از میلاد رخ داد و تمامی شهر را به زیر آب اقیانوس برد و تمام ساکنان آن را کشت. در این سونامی لرد کریشنا نیز جان خودش را دست داد و بعد از او، نوه ی دختری او بر تخت سلطنت نشست.

در پایان این مقاله باید این نکته را یاد آوری کنیم که کشفیات باستان شناسان نشان می دهد این شهر توسط آب دریا احاطه شده و شاید همین امواج سهمگین علت نابودی این شهر بودند. برخی دیگر نیز بر این باور اند که این شهر بعد از نابودی دوباره توسط نوادگان پادشاه کریشنا ساخته شده است. به هر حال این شهر باستانی، یکی از عجایب دنیای باستان است.

2 نظر

ارسال یک نظر

پانزده − 12 =