زندگی در عصر وایکینگ ها: حقایقی جالب در مورد غذاها، کشاورزی و...

زندگی در عصر وایکینگ ها: حقایقی جالب در مورد غذاها، کشاورزی و ضیافت های آنها

1797
0
اشتراک‌گذاری

بیشتر مردم وایکینگ ها را جنگاورانی شجاع و فاتحانی بی رقیب می دانند، اما آنها کشاورزانی ماهر و ماهیگیرانی چیره دست نیز بودند. در این مقاله ی کوتاه شگفتی های تاریخ قصد داریم شما را با کشاورزی و غذاهای وایکینگ ها آشنا کنیم. پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید. 

وایکینگ ها هم محصولات کشاورزی را کاشت و پرورش می دادند و هم از انواع حیوانات نگه داری می کردند. بهترین زمین های کشاورزی در دنیای وایکینگ ها در کشورهای دانمارک و قسمت هایی از کشور سوئد امروزی بود. وایکینگ ها در این مناطق گندم، جو، نوعی گندم سیاه و جو دو سر پرورش می دادند. درخت کتان نیز در سرزمین های وایکینگ ها کشت می شد و آنها پارچه های کتان بسیار مرغوبی نیز داشتند.

وایکینگ ها از ابزارهای مختلفی در کشاورزی استفاده می کردند که بیشتر آنها از آهن و چوب ساخته می شد. آنها از انواع چکش، بیل و کلنگ نیز در صنعت و کشاورزیشان استفاده می کردند. واکینگ ها حیواناتی مانند بز، گوسفند و خوک را در مزرعه هایشان پرورش می دادند. برخی از سرزمین های وایکینگ ها دارای آب و هوای بسیار بدی بود و برای پرورش حیوانات اصلاً مناسب نبود.

وایکینگ ها از روش های مختلفی برای صید ماهی استفاده می کردند. دو روش عمده ی صید ماهی در زمان وایکینگ ها استفاده از تور ماهیگیری و صید ماهی ها به وسیله ی نیزه های بسیار تیز بود. آنها ماهی های آزاد را در دریای بالتیک صید می کردند و از روش های مختلفی برای نگه داری آنها استفاده می کردند. وایکینگ ها عادت به خوردن ماهی تازه داشتند. ماهی یکی از غذاهای مرسوم در بین وایکینگ ها بود.

وایکینگ ها از جو و گندم آرد درست می کردند و از آنها در بیشتر غذاهایشان استفاده می کردند. وایکینگ ها بیشتر از گوشت گوسفند و گاو در غذاهایشان استفاده می کردند. عسل نیز به عنوان یک شیرین کننده ی ملایم در غذاهای وایکینگ ها استفاده می شد. حیواناتی مانند گوزن و آهو نیز بیشتر برای خوردن گوشتتشان و استفاده از پوستشان توسط وایکینگ ها شکار می شد. برخی نوشیدنی های الکلی که در آن از عسل استفاده می شد در بین وایکینگ ها بسیار مرسوم بود.

سیب و گیلاس یکی از میوه های مرسوم در زمان وایکینگ ها بود. آنها این میوه ها را در تابستان جمع می کردند و در فصل زمستان نیز از آن استفاده می کردند. معمولاً غذا در مرکز خانه تهیه می شد و اجاق های وایکینگ ها در هال اصلی خانه قرار داشت. ظروف غذای وایکینگ ها از چوب ساخته می شد و آنها در ظروف چوبی غذاهایشان را می خوردند. هنگام غذا خوردن، واکینگ ها بیشتر از دستانشان استفاده می کردند تا چنگال. خانواده های وایکینگ معمولا دوبار در روز غذا می خوردند. مهمانی های وایکینگی عمولاً خیلی طولانی بود و در آن از انواع غذا و نوشیدنی استفاده می شد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

19 − 11 =